XXVII Niedziela zwykła (2.10.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Z dniem 25 września rozpoczęliśmy w całej diecezji pelplińskiej cykl katechez eucharystycznych, mających na celu pogłębienie świadomości przeżywanego przez nas Misterium Eucharystii. Cykl ten zakończymy 6 sierpnia 2023 r. W naszej parafii katechezy te są odczytywane 5 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Oznacza to, że modlitwę za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych, rozpoczynamy kilka minut wcześniej niż dotychczas.
 2. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2023 w cenie: duży – 12 PLN, mały – 7 PLN.
 3. Po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zostaną pobłogosławione różańce. Bezpośrednio po błogosławieństwie różańców odbędzie się katecheza dla rodziców.
 5. Uczniów klas 1. szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie poświęcone dalszym przygotowaniom do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono 2 października po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana.
 6. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Od tego roku modlitwę różańcową w ciągu tygodnia odmawiamy nie po, a przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17:30. W niedzielę natomiast o godz. 15:00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci z jedną dziesiątką różańca odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.
 7. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – modlitwa różańcowa o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  • w pierwszy piątek – o godz. 7:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa; o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 17:00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca, która tego dnia przeżywa swoje święto patronalne; a o godz. 17:30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu; o godz. 18:00 Msza św. według formularza o Najświętszej Maryi Pannie Różańcowej.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 10. 13 października (tj. czwartek) od godz. 8:00 w gminnej przychodni przy ul. Komierowskiego 39 odbywać się będą badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Więcej informacji w przychodni.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Marka Bartuzi, l. 56 z Nowego
  • śp. Joannę Tkaczyk, l. 94 z Kozielca
  • śp. Sylwię Piotrowską, l. 44 z Bochlina

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.