XXVI Niedziela zwykła (27.09.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Diecezjalnemu Ryszardowi Kasynie za obecność i odprawienie sumy odpustowej ku czci św. Mateusza, prosząc o pasterskie słowo i błogosławieństwo.
 2. Dzisiaj w niedzielę, 27 września, która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców, odbywa się zbiórka do puszek przed kościołami diecezji pelplińskiej jako solidarność z ofiarami pożaru i dramatycznej sytuacji kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos.
 3. W tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek (28 IX), św. Wacława, męczennika
  • we wtorek (29 IX), święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę (30 IX), św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w czwartek (1 X), św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek (2 X), Świętych Aniołów Stróżów
 4. Od czwartku w pierwszy dzień października rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe:
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 z jedną dziesiątką różańca
  • dla dorosłych po wieczornych Mszach św.
  • w niedzielę natomiast o godz. 15.00
 5. 1 października podczas nabożeństwa różańcowego dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną pobłogosławione różańce. Uprzejmie prosimy, by rodzice zaopatrzyli w nie swoje dzieci. Sugerujemy, by dziewczynkom zakupić różaniec koloru białego, a chłopcom – czarnego.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek  – Msze św. połączone z modlitwami dziękczynienia za powołanych z prośbą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym ”Tu i Teraz”.
 7. Chorych z posługą sakramentalną księża odwiedzą w sobotę, 3 października w godzinach przedpołudniowych.
 8. W niedzielę, 4 października 2020 r. będzie miała miejsce inicjatywa „Niedziela św. Franciszka”, upowszechniająca nauczania Ojca Świętego Franciszka zawartego w encyklice „Laudato si’”. A za dwa tygodnie, 11 października, w niedzielę obchody XX Dnia Papieskiego „Totus Tuus”.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 miesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali św. Cecylii.
 10. W sali św. Cecylii o godz. 16.00 prowadzony jest Kurs Przedmałżeński dla naszego dekanatu.
 11. Prosząc o pomyślne zdanie egzaminów i dobry wybór na przyszłość, uczniowie z klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowem z ks. Robertem Brocą wezmą udział w spotkaniu młodzieży maturalnej diecezji pelplińskiej na Jasnej Górze w Częstochowie, w sobotę, 10 października.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Licę, l. 59 z Nowego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…