XXV Niedziela zwykła (19.09.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w Grupie-Mniszku bp Arkadiusz Okroj odprawi Mszę św. w intencji pomordowanych w czasie zbiorowych egzekucji przeprowadzanych przez Niemców w kompleksie lasów Grupa-Mniszek.
 2. Dzisiaj o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza św. z okazji dziesięciolecia działalności artystycznej grupy żeńskiej „Cantores Novienses”. Po Mszy św. odbędzie się koncert zespołu, na który serdecznie zapraszamy.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • w czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
 4. Swoją pracę rozpoczyna nasz chór parafialny. W tym roku szkolnym zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki o 18.45 w sali św. Cecylii. Serdecznie zapraszamy chórzystów oraz osoby, które chciałyby spróbować tej formy duszpasterstwa.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę. Zapraszamy na godz. 18:45 do sali św. Józefa na plebanii.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 września o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta suma odpustowa ku czci św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Uroczystości będzie przewodniczył JE Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, dlatego dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej. Wszystkie grupy i wspólnoty parafialne prosimy o zadbanie o uroczysty charakter tego wydarzenia, a dziewczynki o sypanie kwiatków.
 7. Obowiązkowa próba dla dziewczynek, które podczas odpustu chcą sypiać kwiatki odbędzie się w piątek o godz. 16.30.
 8. Kończy się Narodowy Spis Powszechny. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem. W najbliższą sobotę rachmistrzowie będą dyżurować na Targowisku w Nowem, w godzinach od 8:00 do 12:00. Rachmistrzowie dyżurują również w Urzędzie Gminy w Nowem od 9:00 do 14:00.
 9. Fundacja Aktywizacji i Integracji zaprasza na zajęcia języka angielskiego dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w Nowem przy ul. Kościuszki 2. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Magdą Cichowicz (tel. 668 257 018) albo Iloną Skóra (tel. 533 888 153).
 10. W dniach 16-17 października odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, Gidli i sanktuarium o. Pio na Przeprośnej Górce. Więcej informacji udzieli organizatorka pielgrzymki, p. Jadwiga Wiśniewska (tel. 52 328 10 30).
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Gertrudę Swędzioł, l. 92 z Nowego
  • śp. Zofię Zielinską, l. 86 z Bochlina

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…