XXV Niedziela zwykła (18.09.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 2. Również dzisiaj o godz. 15:00 w Grupie-Mniszku bp Arkadiusz Okroj odprawi Mszę św. w intencji pomordowanych w czasie zbiorowych egzekucji przeprowadzanych przez Niemców w kompleksie lasów Grupa-Mniszek.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • w piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
 4. 24 września (tj. sobota) o godz. 17:30 w parafii św. Jakuba Apostoła w Wielkim Lubieniu odbędzie się dekanalny dzień młodzieży. W programie: Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólna integracja przy posiłku. Serdecznie zapraszamy młodzież naszego dekanatu do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta suma odpustowa ku czci św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Uroczystości będzie przewodniczył JE Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12:30 (intencje mszalne z tej Mszy św. zostały przeniesione na Mszę św. o godz. 17:00, która odbędzie się w kościele św. Mateusza). Prosimy, aby dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz uczniowie 1. klas szkół ponadpodstawowych, którzy wiosną mają przyjąć sakrament bierzmowania, wzięły udział w Mszy św. odpustowej. Wszystkie grupy i wspólnoty parafialne prosimy o zadbanie o uroczysty charakter tego wydarzenia, a dzieci o sypanie kwiatków.
 6. Obowiązkowa próba dla dziewczynek, które podczas odpustu chcą sypiać kwiatki odbędzie się w piątek o godz. 16:00.
 7. Pragniemy wznowić przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas 1. szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie 2 października po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana. Bierzmowanie dla klas pierwszych odbędzie się wiosną 2023 roku. Uczniów klas 8. szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Mateusza. Bierzmowanie dla obecnych klas 8. odbędzie się w roku szkolnym 2023/2024.
 8. Fundacja Aktywizacji i Integracji zaprasza na zajęcia języka angielskiego dzieci, młodzież oraz dorosłych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Iloną Skóra (533 888 153) albo Magdą Cichowicz (668 257 018).
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Kazimierza Gołuńskiego, l. 70 z Bochlina
  • śp. Eugenię Wełnowską, l. 93 z Twardej Góry

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.