XXIX Niedziela zwykła (18.10.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Obchodzimy dzień 94. Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będący dniem solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Odbędzie się on pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Tak właśnie papież Franciszek zatytułował tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Misyjny. Jego treść dostępna jest na naszej stronie internetowej (www.parafianowe.pl).
 2. Ponieważ od 10 października cały nasz kraj został włączony w żółtą strefę zagrożenia epidemicznego, uprzejmie prosimy, aby podczas obecności w naszym kościele pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 3. „Caritas” parafialna informuje, że w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowem można nadal składać wnioski na żywność w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD).
 4. Trzecie spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 22 października o godz. 19.00 w sali św. Cecylii w plebanii. Materiały z minionych spotkań znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce „Krąg Biblijny”. Serdecznie zapraszamy do poszerzenia naszego grona i wspólnego rozważania słowa Bożego. Prosimy, aby na następne spotkanie zabrać z sobą długopis i Pismo Święte (wystarczy Nowy Testament).
 5. Nabożeństwa różańcowe odbywają się po wieczornych Mszach św., a w niedziele o godz. 15.00. Dla dzieci jedna dziesiątka różańca w kościele św. Mateusza od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Nabożeństwa te stanowią przygotowanie dzieci z klas III do przyjęcia I Komunii św.
 6. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy zostaną otoczeni modlitwą od 8 listopada w każdą niedzielę przed sprawowanymi do południa Mszami św.
 7. W biurze parafialnym można nadal odbierać zdjęcia i film z uroczystości I Komunii św.
 8. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek (20 października) – św. Jana Kantego, prezbitera
  • w czwartek (22 października) – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa kujawsko-pomorskiego
 9. W nocy z 24 na 25 października zmiana czasu. Zegarki przestawiamy z godz. 3.00 na godz. 2.00.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość poświęcenia własnego kościoła.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Gertrudę Kwieć, l. 91 z Bochlina
  • śp. Stefana Werę, l. 81 z Górnych Morgów
  • śp. Piotra Wittkowskiego, l. 69 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie