XXIII Niedziela zwykła (5.09.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki zebranym środkom, we współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o 12:30 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Prosimy o obecność dzieci z klas III oraz przynajmniej jednego z rodziców bądź opiekunów.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę. O godz. 18:45 w sali św. Józefa na plebanii rozpoczniemy wprowadzenie do medytacji, a po nim przejdziemy do kościoła, by oddać się rozważaniu słowa Bożego.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Z okazji dodatkowa Msza św. o godz. 9:30. W naszej diecezji jest to również dzień modlitw w intencji kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.
 6. 11 września (sobota) o godz. 6:00 z kościoła św. Mateusza wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Narodzenia NMP w Piasecznie. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą czerwone chusty, które używaliśmy w czasie minionych pielgrzymek. Więcej informacji u ks. Roberta. Do skrzynki przy bocznym ołtarzu można składać intencję na nowennę, którą będziemy modlić się w drodze do Piaseczna.
 7. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie miała charakter gospodarczy.
 8. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Pragniemy duchowo łączyć się z tym wydarzeniem. Z tej okazji zapraszamy na apel modlitewny w przyszłą niedzielę w kościele św. Mateusza o godz. 20:00.
 9. Również 12 września w Rzymie pochodząca z naszej parafii s. Anna Maria Słomińska złoży śluby wieczyste. Wszystkich, którzy chcieliby otoczyć naszą parafiankę swoją modlitwą, zapraszamy do udziału we Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w kościele św. Mateusza.
 10. Pragniemy wznowić przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas 1. ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie 12 września po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana. Bierzmowanie dla klas pierwszych odbędzie się wiosną 2022 roku. Uczniów klas 8. szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne 19 września po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana. Bierzmowanie dla obecnych klas 8. odbędzie się w roku szkolnym 2022/2023.
 11. Otworzyliśmy Księgę intencji mszalnych na rok 2022 r. Zapraszamy do zamawiania Mszy św. w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 12. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Helenę Molenda, l. 95 z Pieniążkowa
  • śp. Krzysztofa Trela, l. 53 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…