XXIII Niedziela zwykła (4.09.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 2. Również dzisiaj, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12:30, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci, które w najbliższym roku szkolnym mają przyjąć I Komunię św. oraz ich rodziców.
 3. Swoje zajęcia wznawia chór parafialny. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o 18:40 w sali św. Cecylii na plebanii. Zachęcamy do włączenia się w śpiewaczą formę modlitwy.
 4. Pierwsze w tym roku katechetycznym spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w środę, o godz. 18:45 w sali św. Józefa na plebanii. Serdecznie zapraszamy stałych i nowych członków kręgu na wspólne spotkanie i modlitwę. Prosimy, by zabrać z sobą Pismo święte.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji jest to również dzień modlitw w intencji kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.
 6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 7. 11 września (niedziela) o godz. 5:00 z kościoła św. Mateusza wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Narodzenia NMP w Piasecznie. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą czerwone chusty, które używaliśmy w czasie minionych pielgrzymek. Więcej informacji u ks. Patryka. Do skrzynki przy bocznym ołtarzu można składać intencje na nowennę, którą będziemy modlić się w drodze do Piaseczna.
 8. Zespół „Tu i Teraz” zaprasza zainteresowaną młodzież oraz starsze dzieci do włączenia się w działalność zespołu. Mile widzie osoby śpiewające oraz grające na różnych instrumentach. Więcej informacji u ks. Patryka.
 9. Otworzyliśmy Księgę intencji mszalnych na rok 2023 r. Zapraszamy do zamawiania Mszy św. w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Danutę Heuchert, l. 83 z Nowego
  • śp. Marię Jasińską, l. 76 z Kwidzyna
  • śp. Marię Mirotta, l. 78 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.