XXII Niedziela zwykła (29.08.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiaj po Mszy św. w kościele św. Maksymiliana, tj. ok. godz. 17:45, odbędzie się kolejny koncert Muzyki Kościołów. Wystąpi Anna Łęcka (sopran) i Maciej Łęcki (organy). Motywem przewodnim koncertu będzie „Ave Maria” – usłyszymy między innymi utwory autorstwa Schuberta, Verdiego czy Pucciniego. Druga część koncertu poświęcona zostanie muzyce klasycznej, filmowej i rozrywkowej.
 2. Pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego w tym roku katechetycznym odbędzie się w środę. O godz. 19:00 w sali św. Józefa na plebanii rozpoczniemy wprowadzenie do medytacji, a po nim przejdziemy do kościoła, by oddać się rozważaniu słowa Bożego. Zapraszamy na to spotkanie zarówno stałych członków wspólnoty, jak i tych, którzy chcieliby do niej dołączyć.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w piątek – wspomnienie św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła. Jest dzień imienin naszego Księdza Proboszcza, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez zespół młodzieżowy „Tu i teraz” o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana.
 5. Chorych z posługą sakramentalną księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 6. Od przyszłej Msza św. o 12:30 ponownie przyjmie charakter Mszy św. z udziałem dzieci. Z związku tym serdecznie prosimy, aby dzieci zajmowały miejsca w pierwszych ławkach kościoła. Apel kierujemy szczególnie do dzieci z III klas szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię św. Pierwsze spotkanie dla nich i ich rodziców odbędzie się 5 września bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12:30.
 7. 11 września (sobota) o godz. 6:00 z kościoła św. Mateusza wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Narodzenia NMP w Piasecznie. Program uroczystości w Piasecznie: 11:45 – Procesja do Studzienki z kopią Figury MB Piaseckiej; 12:00 – Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą czerwone chusty, które używaliśmy w czasie minionych pielgrzymek. Więcej informacji u ks. Roberta. Do skrzynki przy bocznym ołtarzu można składać intencję na nowennę, którą będziemy modlić się w drodze do Piaseczna.
 8. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Pragniemy duchowo łączyć się z tym wydarzeniem. Z tej okazji zapraszamy na apel modlitewny w niedzielę, 12 września w kościele św. Mateusza o godz. 20:00.
 9. Otworzyliśmy Księgę intencji mszalnych na rok 2022 r. Zapraszamy do zamawiania Mszy św. w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl. Zachęcamy jednocześnie do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele, szczególnie w I czwartki miesiąca.
 11. W biurze parafialnym istnieje możliwość zakupienia religijnej gry edukacyjnej „Cztery księgi”. W przystępnej formie gracze mogą odkrywać istotę przesłania ewangelicznego każdego z czterech autorów Ewangelii. Cena gry wynosi 80 PLN.
 12. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Zenona Kostrzewa, l. 63 z Nowego
  • śp. Grażynę Kilkowską, l. 62 z Nowego
  • śp. Halinę Dawicką, l. 66 z Tryla
  • śp. Wojciecha Kurkowskiego, l. 27 z Bochlina

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…