XXI Niedziela zwykła (22.08.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj po Mszach św. Komitet Obywatelski Inicjatywy Ustawodawczej NSZZ „Solidarność” będzie zbierał podpisy pod projektem ustawy „Emerytura za staż”, zakładający przyznanie emerytury dla kobiet za 35, a mężczyzn 40 lat składkowych – bez względy na wiek. Aby złożyć podpis konieczne będzie podanie nru PESEL.
 2. Dzisiaj w Piasecznie odbędzie się XXII Przegląd Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Królowej Pomorza i Matki Jedności. Szczegóły wydarzenia dostępne są na plakacie znajdującym się w gablocie.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła
  • w czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • w piątek – wspomnienie św. Moniki
  • w sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony z okazji gminno-parafialnych dożynek.
 5. W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku odbędzie się kolejny koncert Muzyki Kościołów. Wystąpi Anna Łęcka (sopran) i Maciej Łęcki (organy).  Motywem przewodnim koncertu będzie „Ave Maria” – usłyszymy między innymi utwory autorstwa Schuberta, Verdiego czy Pucciniego. Druga część koncertu poświęcona zostanie muzyce klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Koncert odbędzie się o godzinie 17:45 po Mszy św. w kościele św. Maksymiliana.
 6. Kustosz Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie informuje, że ze względu na beatyfikację Sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego, suma odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny sprawowana będzie w sobotę, 11 września o godz. 12:00. Zatem już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Piaseczna. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu informuje, że prowadzi kampanię na rzecz promocji rodzicielstwa zastępczego, której celem jest poszukiwanie chętnych osób do tworzenia nowych rodzin zastępczych, mogących zająć się dziećmi pozbawionymi opieki rodziców naturalnych. Osoby zainteresowane są proszone o zwrócenie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 195a (tel. 52 568 32 00).
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Piotra Prella, l. 76 z Nowego
  • śp. Mateusza Urbana, l. 27 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…