XX Niedziela zwykła (14.08.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. Trwamy w nowennie do św. Rocha. Nabożeństwa odbędą się jeszcze dziś i jutro o godz. 15:00.
 3. Dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się uroczystość odpustowa w kościele św. Maksymiliana. Ceremonii będzie przewodniczył ks. Robert Broca. Po Mszy św. na placu obok kościoła odbędzie się piknik. Serdecznie zapraszamy do udziału. Będzie to jednocześnie okazja do podziękowania ks. Robertowi za trzyletnią posługę w naszej parafii, dlatego kolekta z tej Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  • we wtorek – wspomnienie dowolne św. Rocha
  • w środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  • w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona diecezji
 5. Jutro podczas Mszy świętych, sprawowanych według porządku niedzielnego, pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Przed Mszami św. będzie możliwość zaopatrzenia się w bukiety ziół, rozprowadzane przez przedstawicieli Parafialnego Zespołu „Caritas”.
 6. Od 20 sierpnia, tj. od soboty, posługę w naszej parafii rozpocznie ks. Patryk Jutrzenka-Trzebiatowski. Ponieważ jest neoprezbiterem, na zakończenie każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę, tym, którzy tego pragną, ks. Patryk udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. Przypominamy, że parafialno-gminne Dożynki, w podziękowaniu za tegoroczne plony, będziemy celebrować na Mszy św. w niedzielę, 21 sierpnia na sumie parafialnej o godz. 11:00. O przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy i mieszkańców Tryla, Przyn, Twardej Góry i Milewka. Po Mszy św. wraz z burmistrzem p. Czesławem Wolińskim zapraszamy na uroczysty obiad i biesiadę do restauracji „Dowhań” wszystkich gospodarzy i rolników naszej gminy.
 8. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprasza na drugi koncert z cyklu Letnich Spotkań Muzycznych. W przyszłą niedzielę o godz. 17:45, w kościele św. Maksymiliana wystąpią p. Daria Zaradkiewicz oraz p. Paweł Nowak. Koncert nosi tytuł: „L’Apéritif – spotkanie z muzyką francuską”.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Stefana Urbańskiego, l. 67 z Bochlina
  • śp. Wiesława Wilgorskiego, l. 70 z Nowego
  • śp. Bożenę Simon, l. 60 z Nowego
  • śp. Mieczysława Chmieleckiego, l. 86 z Nowego
  • śp. Sabinę Paterek, l. 68 z Milewa

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.