XVII Niedziela zwykła (24.07.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – święto św. Jakuba, apostoła
  • we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
 2. W poniedziałek przypada dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymujących. Z tej okazji po Mszach św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. Przypominamy, że w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00 istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z równoczesną posługą kapłana w konfesjonale.
 4. Ks. Robert swoich chorych odwiedzi nie w pierwszą sobotę sierpnia, ale w najbliższą środę, 27 lipca, w godzinach przedpołudniowych.
 5. W przyszłą niedzielę do Nowego przybędzie grupa tczewska Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Do skrzynki przy chrzcielnicy można składać intencje, w których pielgrzymi wraz z ks. Robertem będą modlić się na szlaku pielgrzymkowym do Matki Bożej Jasnogórskiej. Intencje do skrzyni można składać do czwartku. Prosimy, aby rodziny i poszczególne osoby zgłaszały gotowość przyjęcia pielgrzymów na nocleg w biurze parafialnym. Mamy na razie mało zgłoszeń.
 6. Parafialno-gminne dożynki, w podziękowaniu za tegoroczne plony, będziemy celebrować na Mszy św. w niedzielę, 21 sierpnia na sumie parafialnej o godz. 11:00. O przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy i mieszkańców Tryla, Przyn, Twardej Góry i Milewka. Prośmy o dobrą pogodę i Bożą Opatrzność dla pracujących na roli. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o bezpieczeństwo i praktyki religijne.
 7. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Rajmunda Ponczek, l. 78 z Tczewa
  • śp. Zbigniewa Gnisz, l. 90 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…