XVI Niedziela zwykła (18.07.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.  Potrwa on do przyszłej niedzieli, kiedy to po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
 2. Zakończyliśmy trzeci etap wymiany połaci dachowej w kościele św. Maksymiliana. Na dniach rozpoczniemy kolejne prace remontowe, tym razem poświęcone krypcie oraz fundamentom kościoła.  
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
  • w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  • w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 4. Ks. Robert chorych z posługą sakramentalną odwiedzi nie w pierwszą sobotę sierpnia, ale w najbliższą sobotę, 24 lipca.
 5. Ksiądz Biskup Diecezjalny na czas wakacji skierował do naszej parafii jako pomoc duszpasterską ks. Pawła Zagórskiego, neoprezbitera, pochodzącego z Kamienia Krajeńskiego. Ks. Paweł będzie pełnił swoją posługę od przyszłej niedzieli do 15 sierpnia.
 6. Przyszła niedziela będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. przed kościołem zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
 7. 31 lipca do Nowego przybędzie grupa tczewska Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Do skrzynki przy chrzcielnicy można składać intencje, w których pielgrzymi będą modlić się na szlaku pielgrzymkowym w ramach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do skrzyni można składać do 28 lipca (tj. środa). Prosimy, aby osoby, które zamierzają przyjąć pielgrzymów w gościnę, zgłosiły się do ks. Roberta lub w biurze parafialnym.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszego zmarłego brata:
  • śp. Stanisława Wrzesińskiego, l. 88 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…