XVI Niedziela zwykła (17.07.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. < 1 minutę
 1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w piątek – święto św. Marii Magdaleny
  • w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
 2. Przypominamy, że w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00 istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z równoczesną posługą kapłana w konfesjonale.
 3. 31 lipca do Nowego przybędzie grupa tczewska Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Do skrzynki przy chrzcielnicy można składać intencje, w których pielgrzymi wraz z ks. Robertem będą modlić się na szlaku pielgrzymkowym do Matki Bożej Jasnogórskiej. Intencje do skrzyni można składać do 28 lipca (tj. czwartek). Prosimy, aby rodziny i poszczególne osoby zgłaszały gotowość przyjęcia pielgrzymów na nocleg w biurze parafialnym. Mamy na razie mało zgłoszeń.
 4. Parafialno-gminne dożynki, w podziękowaniu za tegoroczne plony, będziemy celebrować na Mszy św. w niedzielę, 21 sierpnia na sumie parafialnej o godz. 11:00. O przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy i mieszkańców Tryla, Przyn, Twardej Góry i Milewka. Prośmy o dobrą pogodę i Bożą Opatrzność dla pracujących na roli. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o bezpieczeństwo i praktyki religijne.
 5. Bożemu miłosierdziu polećmy nasze zmarłe:
  • śp. Elżbietę Szymczak, l. 62 z Nowego
  • śp. Gabrielę Konieczka, l. 78 z Grudziądza

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…