XIX Niedziela zwykła (7.08.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Od dzisiejszej niedzieli do 15 sierpnia będziemy trwali w nowennie do św. Rocha. Nabożeństwo będzie się odbywało w niedziele o godz. 15:00, a w pozostałe dni 10 minut przed Mszą św. W środę natomiast przed nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
  • w środę – uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego Patrona naszej diecezji
  • w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 3. W sobotę, 13 sierpnia o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza św. z nabożeństwem fatimskim.
 4. W minionym czasie pomyślnie zakończyła się immunoterapia, której poddana była nasza parafianka Lea Kirska. Z tej racji, na prośbę Rodziny Lei, w najbliższą niedzielę każda Msza św. zostanie ofiarowania w intencji dziękczynnej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Darczyńców. 
 5. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia o godz. 17:00 odbędzie się uroczystość odpustowa w kościele św. Maksymiliana. Ceremonii będzie przewodniczył ks. Robert Broca. Po Mszy św. na placu obok kościoła odbędzie się piknik. Będzie to jednocześnie okazja do podziękowania ks. Robertowi za trzyletnią posługę w naszej parafii. W jego miejsce bp Ryszard Kasyna skierował do nas neoprezbitera, ks. Patryka Jutrzenkę Trzebiatowskiego, który rozpocznie u nas pracę 20 sierpnia.
 6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 7. W następny poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych, sprawowanych według porządku niedzielnego, pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszą zmarłą:
  • śp. Zofię Górską, l. 81 z Kończyc

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…