XIV Niedziela zwykła (4.07.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj o 17:45 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się solowy koncert gitarowy p. Rafała Zielińskiego. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Muzyka kościołów”. Wstęp wolny.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 4. We wtorek przypada w Polsce patronalny dzień Apostolstwa Chorych. Z tej okazji Msza św. wieczorna zostanie odprawiona z formularza o Najświętszej Maryi Pannie Uzdrowieniu Chorych. Zapraszamy wszystkie osoby chorujące i doświadczające różnego rodzaju dolegliwości do wspólnej modlitwy.
 5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do udziału w Nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się ona 7 lipca (tj. środa) o godz. 17:00. W pozostałe dni powszednie początek o godz. 17:30, w sobotę po porannej Mszy św., a w niedzielę o godz. 15:00.  Nowenna potrwa do 15 lipca.
 6. Chorych z posługą sakramentalną ks. Tomasz odwiedzi w sobotę, 10 lipca.
 7. 31 lipca do Nowego przybędzie grupa tczewska Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tego dnia o godz. 20:00 w kościele św. Mateusza odbędzie się adoracja  Najświętszego Sakramentu z udziałem pielgrzymów oraz dla wszystkich chętnych. W pierwszą sobotę sierpnia nie będzie wieczornej adoracji prowadzonej przez Zespół Młodzieżowy „Tu i Teraz” w kościele św. Maksymiliana. Do skrzynki przy chrzcielnicy można składać intencje, w których pielgrzymi będą modlić się na szlaku pielgrzymkowym w ramach Nowenny do Matki Nieustającej Pomocy. Intencje do skrzyni można składać do 28 lipca (tj. środa). Zachęcamy również do udziału w pieszej pielgrzymce. Więcej informacji można uzyskać u ks. Roberta (tel. 512 486 595) i u ks. Piotra Lipkowskiego, przewodnika pieszej pielgrzymki (tel. 505 096 404). Zapisy na pielgrzymkę można dokonać u ks. Roberta albo przez stronę internetową www.pielgrzymkatczewska.pl. Zgodnie ze zwyczajem w tym roku również istnieje możliwość przyjęcia w gościnę naszych pielgrzymów.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Pawła Konarzewskiego, l. 54 z Nowego
  • Śp. Romana Kochańskiego, l. 62 z Bielefeld w Niemczech (pogrzeb: wtorek, godz. 1000)
  • śp. Andrzeja Kurkowskiego, l. 38 z Rieden w Niemczech (pogrzeb: czwartek, godz. 1000)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…