XIV Niedziela zwykła (3.07.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę do puszek na Dom Dziecka w Kasisi, prowadzony przez naszą parafiankę s. Mariolę Mierzejewską, należącą do Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. S. Mariola posługuje w Zambii od 33 lat wśród dzieci i sierot.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprasza na pierwszy koncert z cyklu Letnich Spotkań Muzycznych. Dzisiaj o godz. 17:45, w kościele św. Maksymiliana wystąpi trio: p. Tomasz Dziamian, Łukasz Malinowski i Rafał Janiuk. W koncercie pod tytułem „Muzyka z czterech stron świata” usłyszymy utwory zarówno liryczne, jak i rozrywkowe. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie znajdującym się w kruchcie kościoła.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30.
 6. Przypominamy, że w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00 istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z równoczesną posługą kapłana w konfesjonale.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 8. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się ona 7 lipca i potrwa do 15 lipca włącznie. Odbywać się będzie: w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. wieczorną (w czwartek wyjątkowo po Mszy św.), w sobotę przed Msza św. poranną, a w niedzielę o godz. 15:00.
 9. 31 lipca do Nowego przybędzie grupa tczewska Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od jutra do skrzynki przy chrzcielnicy można składać intencje, w których pielgrzymi będą modlić się na szlaku pielgrzymkowym w ramach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do skrzyni można składać do 28 lipca (tj. czwartek). Zachęcamy również do udziału w pieszej pielgrzymce. Zapisy można dokonać u ks. Roberta albo przez stronę internetową www.pielgrzymkatczewska.pl. Zgodnie ze zwyczajem w tym roku również istnieje możliwość przyjęcia w gościnę naszych pielgrzymów.
 10. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Michała Dombrowskiego, l. 41 z Bochlina
  • śp. Jana Ziembę, l. 98 z Kończyc
  • śp. Henryka Sworowskiego, l. 73 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 12:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…