XIV Niedziela Zwykła (07.07.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W czasie wakacji i urlopów prosimy o Bożą opatrzność, opiekę Matki Bożej oraz wstawiennictwo świętych patronów i Aniołów Stróżów. W naszych modlitwach pamiętajmy o ciężko pracujących i wypraszajmy dla nich Bożej Opatrzności, odpowiedniej pogody, dobre zbiory, by nikomu na świecie nie zabrakło chleba.  
 2. Gminno – Parafialne dożynki odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia. O przygotowanie wieńca i darów ołtarza prosimy mieszkańców Górnych Morgów, Zdrojewa i Gajewa.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Wspólnoty Róż Żywego Różańca w salce św. Cecylii 
 4. W biurze parafialnym prosimy zgłaszać noclegi dla  pielgrzymów z 31 lipca na 1 sierpnia. Pod chórem można składań intencje objęte modlitwą podczas pielgrzymki. Pierwszego sierpnia wyruszy z Nowego Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie do 13 sierpnia. Zachęcamy do wyruszenia w drogę pielgrzymkową z ks. Patryk w pierwszym tygodniu iż  ks. Emilem w drugim tygodniu pielgrzymki. 
 5. Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 9.30 a w ciągu tygodnia 10 minut przed wieczorną Mszą św. oraz w przyszłą niedzielę przed sumą nabożeństwo – nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej,  przed wspomnieniem które przypada we wtorek, 16 lipca.
 6. Życzymy dużo wrażeń i wypoczynku dla Ministrantów – Służby Liturgicznej Ołtarza, którzy ze swoim opiekunem ks. Emilem Zieńko oraz we wspólnocie z ministrantami ze Smętowa i ich opiekunem ks. Mariuszem Skrzypkiem  wyjeżdżają do Kołobrzegu. Wyjazd jutro, w poniedziałek o godz. 4.20, a powrót w czwartek około południa.
 7. Życzymy także scholi Małe Tu i Teraz, która z opiekunem ks. Patrykiem Jutrzenką Trzebiatowskim oraz Rodzicami wyjeżdzają na piątek i sobotę nad Morze do Białogóry.
 8. W liturgii nadchodzącego tygodnia: 
 • W czwartek, 11 VII  święto ku czci św. Benedykta, opata z Monte Cassino, patrona Europy. Siostra Benedykta – święta Scholastyka, także wsławiła się swoim ascetycznym życiem i została zaliczona w poczet świętych.  
 • W piątek, 12 VII Brunona z Kwerfurtu 
 • W sobotę, 13 VII wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników z przełomu X i XI w.
 1. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzym. 
 2. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca kolekta gospodarcza, przeznaczona na prace związane na cmentarzu, gdzie zostały pokruszone stare pomniki i uporządkowany teren, za co szczególne podziękowanie składam p. Maciejowi Wojciechowskiemu.
 3. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprasza na koncert pod tytułem „Muzyka czterech strun”, w którym wystąpi Jan Diug .  Jan Diug to młody wiolonczelista, który swoimi aranżacjami pokazuje, że muzyka klasyczna jest interesująca i energetyczna. Koncert odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, o godzinie 17:45, w kościele pw. św. Maksymiliana. Wstęp wolny.
 1. Pogrzeby: W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy:
 • śp. Iwonę Holweg – Behnke l. 64 z Nowego
 • śp. Małgorzatę Górską l. 85 z Bochlina
 • w poniedziałek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Adama Leszczyk l. 75 z Przyn
 • Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…