XIII Niedziela zwykła (27.06.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Jeszcze od poniedziałku do środy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej wobec Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czerwcowego odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W miniony czwartek, w wyniku załamania się konstrukcji dachu kościoła św. Maksymiliana, wypadkowi uległ, upadając na sklepienie, jeden z pracowników, p. Witalij. Przez całą niedzielę modlimy się o jego szybki powrót do zdrowia w ramach modlitwy powszechnej. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich pracujących w warunkach podwyższonego ryzyka.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • we wtorek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (z tej okazji dodatkowa Msza św. o godz. 9:30)
  • w środę – wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego
  • w sobotę – święto św. Tomasza, apostoła
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”.
 5. Chorych z posługą sakramentalną ks. Robert odwiedzi w sobotę, 3 lipca, a ks. Tomasz tydzień później, 10 lipca w godzinach przedpołudniowych.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca.
 7. Rozpoczęliśmy wakacje. Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odbywają się zgodnie z harmonogramem obowiązującym w ciągu roku. Pamiętajmy w tym czasie o dochowaniu wierności Bogu na modlitwie i w dobrych czynach. Ponadto, serdecznie zapraszamy do udziału w 30. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Tczewską, w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia. Szczegółowych informacji udzieli ks. Robert Broca oraz przewodnik grupy – ks. Piotr Lipkowski, którego dane kontaktowe dostępne są na plakacie znajdującym się w gablocie.
 8. W niedzielę, 4 lipca o 17:45 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się solowy koncert gitarowy p. Rafała Zielińskiego. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Muzyka kościołów”. Wstęp wolny.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszą zmarłą:
  • śp. Irenę Stangel, l. 79 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…