XIII Niedziela zwykła (26.06.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe odbędą się dzisiaj o godz. 15:00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 2. Składamy wyrazy podziękowania wszystkim obecnym i posługującym podczas zwyczajowej oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy za wytrwałość i wierność przy udziale w procesjach eucharystycznych.
 3. Rozpoczęliśmy wakacje. Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odbywają się zgodnie z harmonogramem obowiązującym w ciągu roku. Pamiętajmy w tym czasie o dochowaniu wierności Bogu na modlitwie i w dobrych czynach. Ponadto, serdecznie zapraszamy do udziału w 31. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Tczewską, w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia. Szczegółowych informacji udzieli ks. Robert oraz przewodnik grupy – ks. Piotr Lipkowski, którego dane kontaktowe dostępne są na plakacie znajdującym się w kruchcie kościoła.
 4. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna z dniem 20 sierpnia odwołał z naszej parafii ks. Roberta Brocę i mianował go wikariuszem parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Msza św., podczas której podziękujemy ks. Robertowi za trzyletnią posługę odbędzie się 14 sierpnia o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana. W jego miejsce skierował do nas ks. Patryka Jutrzenkę Trzebiatowskiego, neoprezbitera pochodzącego z parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. Jednocześnie informujemy, że Ksiądz Biskup przyłączył parafię Mątawy do parafii Wielki Lubień, zaś parafię Płochocin do parafii Warlubie.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • w czwartek – wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 6. Z inicjatywy Chóru Parafialnego, Zespołu młodzieżowego „Tu i Teraz” oraz Kręgu Biblijnego w środę o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za miniony rok formacyjny. Wszystkich członków tych wspólnot zapraszamy na wspólny posiłek do ogrodu przy plebanii. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego Organisty. Zapraszamy więc do jak najliczniejszego udziału w tej uroczystości i wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”.
 8. Chorych z posługą sakramentalną ks. Robert odwiedzi w sobotę, 2 lipca, w godzinach przedpołudniowych.
 9. Siostra Mariola Mierzejewska ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej posługuje 33 lata w Zambii wśród dzieci i sierot. Jest dyrektorem Domu Dziecka w Kasisi. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 11. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprasza na pierwszy koncert z cyklu Letnich Spotkań Muzycznych. 3 lipca, o godz. 17:45, w kościele św. Maksymiliana wystąpi trio: p. Tomasz Dziamian, Łukasz Malinowski i Rafał Janiuk. W koncercie pod tytułem „Muzyka z czterech stron świata” usłyszymy utwory zarówno liryczne, jak i rozrywkowe. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie znajdującym się w kruchcie kościoła.
 12. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Stanisławę Wohlfeil, l. 89 z Nowego
  • śp. Michała Dombrowskiego, l. 41 z Bochlina (pogrzeb: środa, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…