XII Niedziela Zwykła (23.06.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dziś wigilia przed  uroczystością  Narodzenia św. Jana Chrzciciela  
 2. We wtorek, 25 VI o godz. 19.00 w sali św. Józefa spotkanie dla chcących udać się w pielgrzymce do Częstochowy. 
 3. W biurze parafialnym prosimy zapisywać się na listę dotyczącą przyjmowania pielgrzymów grupy tczewskiej na noclegi z 31 lipca na 1 sierpnia. Przy wejściu do kościoła można składać intencje oraz prośby do skrzynki, które będą omodlone podczas pielgrzymki na Jasną Górę.
 4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
 • w czwartek, 27 VI wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy o peregrynacji ikony MBNP w domach naszej diecezji. Otwórzmy serca nasze i drzwi naszych domów by zawierzyć jej nasze rodzinne sprawy. 
 • w czwartek o godz. 17.00 sprzed kościoła farnego wyruszy pielgrzymka dziękczynna za główną patronkę naszej diecezji do kościoła pw. MBNP w Lalkowach. Tam o godz. 20.00 Msza św. a po niej spotkanie w ogrodzie plebanijnym. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, którą poprowadzi ks. Patryk.
 • w piątek. 28 VI św. Ireneusza, bpa i męczennika z II w.
 • W sobotę, 29 VI uroczystość św. Piotra i Pawła. Kolekta z uroczystości jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz.  9.30  Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w swoich domach i uczestniczenia we Mszy św. nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca. Tego też dnia za pobożne posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem, pobłogosławionym przez papieża lub biskupa, można uzyskać odpust zupełny.
 1. W sobotę o 18.00 Msza Św. z XIII Niedzieli Zwykłej z dziękczynieniem za miniony rok formacyjny wszystkich wspólnot parafialnych.
 2. Zapraszamy w sobotę o 18.45 na koncert ku czci św. JPII, pt. “Budujcie na skale” w wykonaniu:
  • chóru parafialnego i solistów zespołu Tu i teraz;
  • Maja Rychlicka i Monika Motylińska – skrzypce;
  • Jędrzej Dembiński- gitara;
  • Victoria Jurewicz – cajon;
  • Piotr Motyliński-fortepian
 3. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedziele o godz. 15.00. 
 4. W sobotę 29 VI, o godz. 17.15 nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce św. Cecylii. Chrzest w niedzielę na sumie.
 5. Okres wakacyjny dla wielu to czas podróży , zwiedzania, zachwytu nad pięknem świata…pamiętajmy że to także czas pracy innych. Okazując szacunek sobie wzajemnie…  W czasie wakacji kierujmy się zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią troszcząc się o bezpieczeństwo dla siebie i innych.