XII Niedziela zwykła (20.06.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na cele charytatywne.
 2. Od dzisiaj zostają zniesione wszystkie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. W związku z tym zawieszamy transmitowanie Mszy św. i zapraszamy do udziału w liturgii w naszych świątyniach.
 3. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim jest obowiązkowy. Po Mszach św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30 w sali św. Cecylii istnieje możliwość wzięcia udziału w spisie.
 4. Od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czerwcowego odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
 6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że z magazynu obok Urzędu Pracy będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD). Wydawanie odbędzie się według nazwisk osób zaczynających się na litery:
  • Od „A” do „K” – 22 czerwca (wtorek) od 13:00 do 16:00
  • Od „L” do „Ż” – 23 czerwca (środa) od 13:00 do 16:00
 7. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 24 czerwca o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza. Prosimy, by na to spotkanie zarezerwować sobie nieco więcej czasu.
 8. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego. Klasy VIII spotykają się o godz. 8:00 na boisku szkolnym przy ul. Nowej, klasy IV-VII o godzinie 10:00 w salach lekcyjnych, a klasy I-III o godzinie 11:00 na boisku szkolnym przy ul. Myśliwskiej. Również w piątek o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny, na którą zapraszamy wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz rodziców.
 9. Fundacja Aktywizacji i Integracji zaprasza do udziału w warsztatach grupowych z psychologiem w ramach projektu „Bezpieczna Przystań”. Warsztaty przeznaczone są dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej, które chcą nabrać pewności siebie, nauczyć się wyznaczać granice, skończyć z poczuciem osamotnienia i lęku. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego (576 027 920) lub w siedzibie Fundacji przy ul. Kościuszki 2 w Nowem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Mateusza Bąk, l. 35 z Nowego
  • śp. Irenę Stangel, l. 79 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, 1000)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…