XI Niedziela zwykła (13.06.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Wznowiliśmy prace remontowe w kościele św. Maksymiliana. W poniedziałek rozpoczął się przedostatni etap wymiany połaci dachowej (końca prac możemy spodziewać się za ok. trzy tygodnie), a z początkiem lipca ruszą prace konserwatorskie w krypcie. Dzisiejsza kolekta miała charakter gospodarczy i zostanie przekazana na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzeniem wyżej wymienionych prac. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Składamy wyrazy podziękowania wszystkim obecnym i posługującym podczas zwyczajowej oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy za wytrwałość i wierność przy udziale w procesjach eucharystycznych.
 3. Dzisiaj o godzinie 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 5. Od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czerwcowego odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Przedostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 17 czerwca o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 7. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim jest obowiązkowy. Spisu można dokonać przez Internet, odbierając telefon od rachmistrza spisowego lub w Urzędzie Gminy w Nowem. Dodatkowo będzie możliwość wzięcia udziału w spisie w sali św. Cecylii w niedzielę, 20 czerwca po Mszach św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30.
 8. Biskupi polscy zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym KEP zdecydowali, że 20 czerwca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią COVID-19. W związku z tym od przyszłej niedzieli zawieszamy transmitowanie Mszy św.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Jarosława Maciałek, l. 49 z Nowego
  • śp. Jerzego Partyka, l. 52 z Bochlina
  • śp. Jerzego Otlewskiego, l. 65 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…