X Niedziela zwykła (6.06.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Składamy serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie procesji eucharystycznej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy tym, którzy przygotowali cztery ołtarze na ulicach naszego miasta, niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim towarzyszącym im w tym zadaniu, dzieciom pierwszokomunijnym i opiekującej się nimi pani katechetce, panom niosącym baldachim, panu organiście za prowadzenie śpiewu, policjantom troszczącym się o bezpieczeństwo na drodze, liturgicznej służbie ołtarza oraz naszemu chórowi parafialnemu. Dziękujemy wszystkim obecnym za tak liczny udział i wspólne manifestowanie naszej wiary.
 2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 3. Od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czerwcowego odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Trwamy w zwyczajowej oktawie Bożego Ciała, która potrwa do czwartku włącznie. Po Mszach św. wieczornych wyruszamy z procesją eucharystyczną, w zależności od pogody, wokół lub wewnątrz kościoła.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 10 czerwca o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 6. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, Pasterze Kościoła dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w setną rocznicę tego wydarzenia. W naszej parafii, wobec Najświętszego Sakramentu, powtórzymy ten gest po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00, odmawiając również litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 7. 17 czerwca od godz. 8:00 w Gminnej Przychodni Zdrowia w Nowem nad Wisłą przy ul. Komierowskiego 9 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych (tętniczych i żylnych), USG tarczycy, USG nerek, USG piersi, USG stawów oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania wynosi 55 złotych. Bliższe informacje w przychodni.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Ryszarda Rauchfleisz, l. 65 z Nowego
  • śp. Jarosława Maciałek, l. 49 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…