Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15.08.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego ks. Paweł Zagórski kończy dzisiaj posługę wakacyjną w naszej parafii. Ks. Pawłowi dziękujemy za pełnioną posługę i życzymy obfitości Bożych łask na jej dalsze lata.
 2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  • w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża
 3. Wczoraj odbyła się uroczystość odpustowa w kościele św. Maksymiliana. Ceremonii przewodniczył ks. Andrzej Szopiński, ekonom diecezji pelplińskiej. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg tej ceremonii oraz festynu – paniom za przygotowanie i wysprzątanie w świątyni, Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku, a także zespołowi „Tu i teraz” za uświetnienie Mszy św. oraz koncert podczas festynu.
 4. Dziękujemy paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie bukietów ziół do poświęcenia z okazji dzisiejszej uroczystości Matki Bożej Zielnej.
 5. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 14 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną (tel. 508 830 077) oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u duszpasterzy oraz na seminaryjnej stronie internetowej.
 6. W przyszłą  niedzielę po Mszach św. Komitet Obywatelski Inicjatywy Ustawodawczej NSZZ „Solidarność” będzie zbierał podpisy pod projektem ustawy „Emerytura za staż”, zakładający przyznanie emerytury dla kobiet za 35, a mężczyzn 40 lat składkowych – bez względy na wiek. Aby złożyć podpis konieczne będzie podanie nru PESEL.
 7. W ostatnią niedzielę sierpnia (29.08) o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony z okazji gminno-parafialnych dożynek. O przygotowanie wieńca i darów ołtarza prosimy gospodarzy z Górnych Morgów, Dolnych Morgów i Zdrojewa.