VIII Niedziela zwykła (27.02.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Przy wyjściu z kościoła można kupić nową płytę zespołu „Tu i Teraz”.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:00 do grona ministrantów zostanie włączonych sześciu kandydatów.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych ponadpodstawowych.
 4. W poniedziałek i wtorek, w ramach dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego, od zakończenia Mszy św. porannej do rozpoczęcia Mszy św. wieczornej w kościele św. Mateusza będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy, by wykorzystać ten czas do dobrego przygotowania się do czasu Wielkiego Postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które zakończymy w sobotę. Poprowadzi je dla nas o. Franciszek Kelen SVD z Indonezji. W tych dniach Msze św. z nauką rekolekcyjną odbędą się o godz. 7:00, 9:30, 16:30 (poza sobotą) i 18:00. Szczegóły dostępne na plakacie znajdującym się w gablocie.
 6. Papież Franciszek zachęca, aby Środa Popielcowa była dniem postu w intencji pokoju na Ukrainie. W związku z tym Msza św. o godz. 16:30 zostanie odprawiona w intencji pokoju na Ukrainie.
 7. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna skierował do nas apel ws. pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Dlatego dzisiaj i w Środę Popielcową po Mszach świętych odśpiewamy Suplikacje, prosząc miłosiernego Boga o zmiłowanie oraz obronę od powietrza, głodu, ognia i wojny. Ponadto, dzisiaj i w środę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie, a zwłaszcza uchodźcom, którzy przybędą szukać schronienia w Polsce.
 8. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek  – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17.00 do 18.00. O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez zespół młodzieżowy „Tu i Teraz”.
 9. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej odbędą się:
  • o godz. 15:30 dla dzieci;
  • o godz. 17:30 dla dorosłych w kościele św. Mateusza;
  • o godz. 19:30 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 10. W pierwszy piątek Wielkiego Postu Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Z tej racji droga krzyżowa dla dorosłych zostanie odprawiona w intencji wszystkich osób, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy.
 11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca, 12 marca w godzinach przedpołudniowych.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 13. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 14. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 12 marca i 23 kwietnia 2022 r. w godz. od 10:00 do 13:00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale i wysokim poziomem nauczania. Kształtuje też ducha katolickiego wśród swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie www.collegiummarianum.pl.
 15. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Czesława Klajna, l. 72 z Milewa
  • śp. Norberta Wilczarskiego, l. 71 z Nowego
  • śp. Elżbietę Lewandowską, l. 51 z Nowego
  • śp. Leszka Wisińskiego, l. 72 z Twardej Góry
  • śp. Dietera Lieder, l. 78 z Nowego (pogrzeb: piątek, godz. 11:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…