VI niedziela zwykła (14.02.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza kolekta, na prośbę Biskupa Diecezjalnego, zostanie przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 2. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Trwać będzie do soboty, 20 lutego.
 3. W poniedziałek i wtorek, w ramach dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego, od zakończenia Mszy św. porannej do rozpoczęcia Mszy św. wieczornej w kościele św. Mateusza będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy, by wykorzystać ten czas do dobrego przygotowania się do czasu Wielkiego Postu.
 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które zakończymy w niedzielę. Poprowadzi je dla nas o. Krzysztof Kołodyński SVD. W tych dniach Msze św. z nauką rekolekcyjną odbędą się o godz. 7:00, 9:30 i 18:00 (w Środę Popielcową dodatkowa Msza św. o godz. 16:30). Msze św. o godz. 18:00 będą transmitowane.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 18 lutego o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 6. W piątek drogi krzyżowe odbędą się:
  • o godz. 16:30 dla dzieci, które nie przygotowują się do I Komunii św.;
  • o godz. 17:30 dla dorosłych w kościele św. Mateusza;
  • o godz. 19:15 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 7. Dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. nabożeństwa drogi krzyżowej rozpoczną się od przyszłego tygodnia. W tym tygodniu natomiast dzieci te wezmą udział w nabożeństwie pokutnym z obrzędem posypania głów popiołem. Odbędzie się ono w Środę Popielcową. Dzieci z klasy IIIC oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego o godz. 15:00, z klasy IIIB o godz. 15:30, a z klasy IIIA o godz. 16:00. Zapraszamy na to nabożeństwo również rodziców i opiekunów dzieci.
 8. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwa te będą transmitowane.
 9. Odeszli do Pana:
  • śp. Michał Kaczor, l. 92 z Nowego
  • śp. Leokadia Kozak, l. 99 z Nowego
  • śp. Krystyna Guzowska, l. 81 z Nowego – pogrzeb we wtorek o godz. 12:15

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…