VI Niedziela Wielkanocy (9.05.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. W ubiegłą niedzielę sześćdziesięcioro troje dzieci przyjęło I Komunię św. Składamy serdeczne wyrazy podziękowania rodzicom i rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie ich do momentu przyjęcia do swojego serca Jezusa Chrystusa po raz pierwszy oraz towarzyszenie im podczas uroczystości Białego Tygodnia. Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę katechetów, osób odpowiedzialnych za sprzątanie i dekorację kościoła oraz tych, którzy zadbali o piękno liturgii. Dziękujemy także samym dzieciom pierwszokomunijnym za dar dla parafii, którym w tym roku był pozłacany trybularz. Zdjęcia i nagrania z uroczystości I Komunii św. będą gotowe do odbioru w biurze parafialnym od 17 maja.
 2. W ubiegłym roku Papież Franciszek polecił, aby do Litanii loretańskiej dodać trzy nowe tytuły Matki Bożej: „Matko miłosierdzia”, „Matko nadziei” oraz „Pociecho migrantów”. Aby ułatwić jedność w modlitwie w naszym kościele i umożliwić modlitwę prywatną w domu, zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią przygotowaliśmy teksty Litanii loretańskiej. Znajdują się one przy wyjściu z kościoła, pod chórem. Można je zabrać ze sobą.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 13 maja o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy celebrowali:
  • w czwartek wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy – o godz. 20:00 Msza św. i różaniec w kościele św. Maksymiliana
  • w piątek święto św. Macieja, Apostoła
 5. W przyszłą niedzielę pragniemy przeprowadzić akcję charytatywną o roboczym tytule „Milion dla Lei”, której celem jest zdobycie środków na pokrycie bardzo kosztownej immunoterapii CAR-T Cells. W związku z tym zespół młodzieżowy „Tu i Teraz” będzie animował śpiew podczas każdej Mszy św., a bezpośrednio po nich – prowadził zbiórkę do puszek. Pojawi się również możliwość zakupienia ciasta, waty cukrowej i popcornu. Ponadto Msza św. o godz. 11:00 zostanie odprawiona w intencji szybkiego powrotu do zdrowia dla Lei i o błogosławieństwo Boże dla niej, jej rodziny i darczyńców, a po Mszy św. o godz. 17:00 zespół „Tu i Teraz” zagra koncert charytatywny. Gorąco zapraszamy do wsparcia tej akcji.
 6. 26 maja w przychodni lekarskiej przy ul. Nowej 4 odbędą się badania kardiologiczne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja w przychodni, której koszt wynosi 69 złotych. Badania te stanowią profilaktykę udarowo-zawałową. Każdy badany będzie mógł skorzystać z konsultacji i otrzymać opis do wyniku. Telefon kontaktowy: 52 332 72 55.
 7. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Andrzeja Ciesielskiego, l. 48 z Nowego
  • śp. Erwina Janer, l. 97 z Nowego
  • śp. Marię Lewandowską, l. 60 z Nowego
  • śp. Zdzisława Piecuch, l. 61 z Nowego
  • śp. Danutę Buławską, l. 72 z Przyn (pogrzeb: sobota, godz. 1200)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…