Od 10 do 13 maja Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W dawne Dni Krzyżowe odbywa się procesja z błogosławieństwem pól. W poniedziałek o godz. 7.00 procesja do Krzyża Misyjnego, następnie Msza św. z tekstów w okresie zasiewów; we wtorek z tekstów o uświęcenie pracy ludzkiej; w środę Msza św. za głodujących. Rolnikom, Działkowiczom, Sadownikom, wszystkim związanym z pięknem natury naszą matką Ziemią, życzymy sprzyjających warunków w wzrastaniu zasianego ziarna, kwitnienia i owocowania zboża, owoców , kwiatów , warzyw. Bożej Opatrzności i błogosławieństwa by uroczystości Matki Bożej Zielnej 15 sierpnia i Matki Bożej Siewnej 08 września były pełne wzniosłej radości, dożynkowej wdzięczności za plon obfity i za Bożą hojność, który daje pokarm i lekarstwo ludziom i zwierzętom we właściwym czasie.
Przyszła niedziela to :Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni między Wniebowstąpieniem Pańskim a Zielonymi Świętami są czasem modlitwy o dar Ducha Świętego. Dlatego od piątku przed Wniebowstąpieniem Pańskim odprawimy Nowennę do Ducha Świętego.
Bóg zapłać dzieciom pierwszokomunijnym za radosne uczestniczenie, we Mszach św. podczas białego tygodnia. Niech przyjaźń z Chrystusem eucharystycznym się umacnia i przynosi wiele dobra w duchowym wzroście dzieci Bożych.
Nabożeństwa majowe odprawiamy w kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy także do wspólnotowego gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
W środę, 13 maja nabożeństwo fatimskie. Uroczyste rozpoczęcie nabożeństw będzie w kościele św. Mateusza Mszą św. o godz. 18.00, a następnie procesyjnie z figurą Matki Bożej Fatimskiej udamy się do kościoła św. Maksymiliana, by wspólnie odmówimy różaniec. Pięknym zwyczajem, do wszystkich intencji tego dnia przynieśmy Matce Bożej kwiaty. Tego dnia nie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
W czwartek , 14 V święto św. Macieja Ap. W sobotę, 16 V święto św. Andrzeja Boboli. Jest patronem kościoła w Kamionce.
Spotkanie uczniów klas I ponadpodstawowych, przygotowujących się do sak. bierzmowania w niedzielę , 17 V, o godz. 17.15 w kościele św. Maksymiliana.
Ks. Michał zaprasza chętnych na pielgrzymkę rowerową do Płochocina, 25 maja z okazji odpustu Matki Kościoła w Płochocinie. Szczegóły u ks. Michała.
U kleryka Pawła można zapisywać się na wyjazd na ogólnopolskie wydarzenie młodzieżowe na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca br.
W minionym tygodniu ku wieczności pożegnaliśmy ojca Ks Biskupa Diecezjalnego śp. Franciszka Kasynę l. 95 pochowanego na cmentarzu w Pelplinie Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…