V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8. szkół podstawowych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 2. W piątki Wielkiego Postu drogi krzyżowe odbywają się:
  1. o godz. 16:30 dla dzieci;
  1. o godz. 17:30 dla dorosłych w kościele św. Mateusza;
  1. o godz. 19:15 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 4. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6. Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem, Maciej Świtała, wygrał finał konkursu przedmiotowego z religii, organizowanego przez Szkoły Katolickie Księży Pallotynów w Chełmnie. Tematyka konkursu dotyczyła księgi Dziejów Apostolskich. Cieszymy się, że znajomość Pisma Świętego jest ważna dla naszych młodych parafian. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i radości z odkrywania słowa Bożego.
 5. Ponawiamy zaproszenie do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku przygotowaliśmy dwie trasy: św. Rocha (40,5 km) oraz św. Wojciecha (30,5 km). Na stronie internetowej www.pnowe.pl/edk udostępniliśmy szczegóły trasy św. Wojciecha (trasa: Bochlin – Kozielec – Duże Wiosło – Małe Wiosło – Widlice – Dębiny – Półwieś – Bochlin). Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 20:00. Po liturgii będzie możliwość pobrania tekstów rozważań oraz szczegółowych opisów tras. Przypominamy o zaopatrzeniu się przede wszystkim w ciepłe ubranie, elementy odblaskowe oraz latarkę „czołówkę”. Warto przygotować sobie własnoręcznie zrobiony, mały krzyż, który będzie nam towarzyszył podczas drogi. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii oraz u ks. Tomasza lub ks. Patryka.
 6. Spowiedź przed Świętami w naszej parafii z udziałem księży z dekanatu odbędzie się 1 kwietnia w godzinach 9:00-10:00, 10:30-11:30, 15:30-16:15 oraz 17:15-18:00.
 7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Apel modlitewny prowadzony przez zespół „Tu i Teraz” odbędzie się o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo w 1. piątek miesiąca, tj. 7 kwietnia.
 9. W Niedzielę Palmową przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia palemek przygotowanych przez Parafialny Zespół Caritas.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 11. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 12. W Wielki Piątek, tj. 7 kwietnia, o godz. 15:00 odbędzie się w naszej parafii droga krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczniemy ją koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Mateusza. Trasa będzie przebiegać wzdłuż ulic: Tylnej, Przykop, Zamkowej, Wodnej, Wojska Polskiego. Ul. Długą wrócimy do kościoła św. Mateusza.
 13. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Marię Malinowską l. 97 z Twardej Góry
  1. śp. Edwarda Wiśniewskiego, l. 87 z Górnych Morgów
  1. śp. Ewę Malinowską, l. 73 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 10:00)
  1. śp. Henryka Behnke, l. 75 z Nowego (pogrzeb: środa, godz. 10:30)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.