V Niedziela Wielkanocy (7.05.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Z tej racji nie odbędzie się Msza św. o godz. 12:30. Jednocześnie rozpoczniemy tzw. Biały Tydzień. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 12:30. W Białym Tygodniu, w środę i piątek, w Baszcie po Mszy św. wieczornej będzie możliwość złożenia zamówień na zdjęcia i film u pana fotografa.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Odbywają się one w niedziele o godz. 15:00, a w dni powszednie w łączności z Mszą św. wieczorną.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  1. w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej (z tej okazji w kościele św. Maksymiliana o godz. 20:00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie)
 6. 13 maja od godz. 12:00 na boisku przy szkole w Rychławie odbędzie się koncert zespołu Siewcy Lednicy zorganizowany z okazji obchodów jubileuszu 10-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jana Pawła II w Rychławie. Serdecznie zapraszamy.
 7. Również 13 maja odbędzie się Nowska Noc Muzeów. Wydarzenia rozpoczynają się od godziny 16:00. W programie przewidziano wiele atrakcji, związanych także z naszymi świątyniami. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Udział jest bezpłatny.  
 8. 12, 15 i 16 maja bezpośrednio po Mszach św. wieczornych w kościele św. Mateusza będą odbywały się obowiązkowe próby dla młodzieży, która 17 maja o godz. 18:00 z rąk bpa Arkadiusza Okroja ma przyjąć sakrament bierzmowania.
 9. W dniu 18 maja (tj. czwartek) od godz. 8:00 w gminnej przychodni przy ul. gen. Komierowskiego 39 w Nowem odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Więcej informacji w przychodni i w kruchcie.
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Wiesława Gruszczyka, l. 62 z Nowego
  1. śp. Grażynę Wiwatowską, l. 59 z Nowego
  1. śp. Tadeusza Geńcza, l. 90 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.