V Niedziela Wielkanocy (2.05.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Zgodnie z tradycją pierwsza niedziela maja jest dniem przyjęcia przez dzieci naszej parafii I Komunii św. W tym roku Pana Jezusa do swojego serca przyjmie sześćdziesięcioro troje dzieci. Msze św. w ramach Białego Tygodnia od poniedziałku do soboty o godz. 16:30 w kościele św. Mateusza.
 2. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiali litanię loretańską.
 3. Od wtorku, czyli od 4 maja w obu naszych świątyniach w tym samym momencie może przebywać maksymalnie 55 osób.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – Msze św. według porządku niedzielnego
  • we wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • w czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – od tego miesiąca pragniemy rozpocząć w naszej parafii nabożeństwo pierwszoczwartkowe, będące niejako przedłużeniem Wielkiego Czwartku i złożeniem dziękczynienia Bogu za dar sakramentów Eucharystii i święceń. Będziemy modlić się również o nowe powołania do służby w Kościele. Początek nabożeństwa o godz. 17:30.
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 6 maja o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 7. W sobotę w kościele św. Maksymiliana odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez zespół młodzieżowy „Tu i Teraz” wraz z ks. Robertem Brocą.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 18 sierpnia 2021 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Artura Bewicza, l. 68 z Nowego
  • śp. Marka Strehlau, l. 60 z Bochlina
  • śp. Andrzeja Ciesielskiego, l. 48 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 1000)
  • śp. Erwina Janer, l. 97 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 1300)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…