Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (29.05.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbędą się: dzisiaj o godz. 15:00, a w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. wysłuchamy rozważań majowych na temat Eucharystii, zaś litanię loretańską odmówimy bezpośrednio po liturgii.
 2. W biurze parafialnym, w godzinach jego otwarcia, można jeszcze odbierać nagrania i zdjęcia z uroczystości I Komunii św. Prosimy, aby uczynić to do wtorku.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  • we wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • w piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 4. Od poniedziałku do soboty przeżywać będziemy Dni modlitw o Ducha Świętego. W związku z tym w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych będziemy odmawiali modlitwę o dary Ducha Świętego, a w dni powszednie, kiedy nie przypada inne wspomnienie, będziemy sprawowali Mszę św. wotywną o Duchu Świętym lub z dnia.
 5. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiali litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30;
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17:30 Godzinki do Bożego Miłosierdzia połączone z nabożeństwem czerwcowym, a o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez zespół młodzieżowy „Tu i Teraz”.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 8. W dniach 3-4 czerwca w Częstochowie będzie miała miejsce X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca pod hasłem „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”, na którą wybiera się również nasza Wspólnota Żywego Różańca. Ponieważ wszystkie miejsca zostały już zajęte, zachęcamy do duchowej i modlitewnej łączności z pielgrzymami.
 9. W piątek i sobotę biuro parafialne będzie nieczynne. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie.
 10. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszą zmarłą:
  • śp. Józefę Kosecką, l. 84 z Bochlina

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…