Uroczystość św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty (25.09.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Z dniem 25 września rozpoczynamy w całej diecezji pelplińskiej cykl katechez eucharystycznych, mających na celu pogłębienie świadomości przeżywanego przez nas Misterium Eucharystii. Cykl ten zakończymy 6 sierpnia 2023 r. W naszej parafii katechezy te będą odczytywane 5 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Oznacza to, że modlitwę za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych, będziemy rozpoczynali kilka minut wcześniej niż dotychczas.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przypadają uroczystości odpustowe. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysta suma ku czci św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Mszy św. będzie przewodniczył JE Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 12.30, a Msza św. o godz. 17:00 odbędzie się w kościele św. Mateusza.
 3. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 17:00 w kościele św. Mateusza odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów klas 8. szkoły podstawowej, którzy pragną rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas 1. szkół ponadpodstawowych zapraszamy natomiast na spotkanie 2 października po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
  • w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła
 5. Przypominamy, że w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00 istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z równoczesną posługą kapłana w konfesjonale.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Patryka z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 1 października w godzinach przedpołudniowych.
 8. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Od tego roku modlitwę różańcową w ciągu tygodnia będziemy odmawiali nie po, a przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17:30. W niedzielę natomiast o godz. 15:00.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 miesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali św. Cecylii.
 10. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zostaną pobłogosławione różańce. Uprzejmie prosimy, by rodzice zaopatrzyli w nie swoje dzieci. Sugerujemy, by dziewczynkom zakupić różaniec koloru białego, a chłopcom – czarnego. Bezpośrednio po błogosławieństwie różańców odbędzie się katecheza dla rodziców.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Tadeusza Golińskiego, l. 59 z Nowego
  • śp. Bogdana Samor, l. 74 z Nowego
  • śp. Kazimierę Ronowską, l. 88 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.