Uroczystość poświęcenia kościoła (25.10.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni.
 2. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 3. Ponieważ od 23 października cały nasz kraj został włączony w czerwoną strefę zagrożenia epidemicznego, przypominamy, że obowiązuje nas limit osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych. W obu naszych świątyniach limit ten wynosi 120 osób. Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.
 4. Przypominamy, że dla osób, które obawiają się zarażenia koronawirusem, istnieje możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę. Uwrażliwiamy na obowiązujące zasady liturgiczne, które podczas przyjmowania Komunii św. w ten sposób należy przestrzegać: Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą, a następnie stojąc przed kapłanem prawą ręką włożyć hostię do ust; dłonie w ten sposób należy ułożyć jeszcze przed przyjęciem Komunii św., tak by kapłan wiedział, w jaki sposób pragniemy przyjąć Komunię św. W żadnym wypadku nie wolno Komunii św. na rękę przyjmować w rękawiczkach, wyciągać po Ciało Pańskie tylko jedną dłoń czy odchodzić z hostią na dłoni od prezbiterium. Bardzo ważne jest również, aby ci, którzy proszą o Komunię na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego uważnie obejrzeli dłonie oraz zebrali i spożyli ze czcią każdą widoczną okruszynę, która mogłaby oderwać się od Hostii.
 5. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy zostaną otoczeni modlitwą od 8 listopada w każdą niedzielę przed sprawowanymi do południa Mszami św. Zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, składanych w kościele do skarbony pod chórem, będziemy zawierzać Miłosierdziu Bożemu 2 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, odmawiając po Mszy św. wieczornej różaniec w ich intencji.
 6. „Caritas” parafialna informuje, że w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowem można nadal składać wnioski na żywność w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD).
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 29 października o godz. 19.00. Z uwagi na wprowadzone rozporządzenia epidemiologiczne spotkanie odbędzie się w kościele św. Mateusza i potrwa nie dłużej niż 45 minut. Materiały, którymi posługujemy się podczas spotkań znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce „Krąg Biblijny”.
 8. Nabożeństwa różańcowe odbywają się po wieczornych Mszach św., a w niedziele o godz. 15.00. Dla dzieci jedna dziesiątka różańca w kościele św. Mateusza od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Uprzejmie prosimy, aby podczas nabożeństw zadbać, by dzieci usiadły w wymaganych odstępach.
 9. Ostatnie nabożeństwo różańcowe odbędzie się 30 października o godz. 16.30 i zostanie połączone z corocznym balem Wszystkich Świętych. Gorąco zachęcamy, aby dzieci przebrały się za ulubionego Świętego. Najpiękniejsze przebrania nagrodzimy.
 10. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • w środę (28 października) świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 11. W niedzielę (1 listopada) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00, a o 13.30 w kaplicy św. Jerzego. Po tej Mszy nie odbędzie się tradycyjna procesja na cmentarz, jednak o godz. 14.30 w centralnym miejscu cmentarza kapłani naszej parafii poprowadzą nabożeństwo za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana.
 12. 1 i 2 listopada biuro parafialne czynne po każdej Mszy św.
 13. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Bogdana Steinborna, l . 63 z Nowego
  • śp. Mateusza Ziółkowskiego, l. 65 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…