Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 4 min.
 1. Przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z tej okazji biskup diecezjalny Ryszard Kasyna kieruje do nas swoje życzenia:
  Umiłowani Siostry i Bracia!
  W Kościele trwa obecnie błogosławiony czas synodu – czas spotkania, słuchania i rozeznawania. Słuchamy siebie nawzajem, ale szczególnie pragniemy usłyszeć, co Bóg mówi do Kościoła.
  Bóg zaś przemawia do nas w tym czasie przez doświadczenie Narodzenia swojego Syna. Przeżywamy dzisiaj bliskość i moc Boga, niezależnie od tego jak bardzo sytuacja, w której się znajdujemy, wydawałaby się trudna. Doznajemy Jego Miłości, tak niezwykłej i czystej jako nowonarodzone Dziecko. Oddajemy jak pasterze chwałę i cześć Jezusowi, który błogosławiąc, daje nam siłę do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu.
  W tę noc [ten dzień] życzę Wam, Siostry i Bracia, zdolności słuchania Boga, który objawia się w rzeczach małych. Życzę umiejętności słuchania bliźniego, zarówno tego bliskiego – męża, żony, dzieci, rodziców, dziadków, krewnych i przyjaciół, jak i tego bliźniego, który wydaje się być daleko – inaczej myślącego, zdystansowanego od Kościoła, proszącego o wsparcie, przez którego także objawia się Bóg. Życzę Wam, abyście byli usłyszani i wysłuchani, zwłaszcza kiedy dzielicie się ważnymi dla Was sprawami. Nikt bowiem – w imię Emmanuela, Boga z nami – nie może być przecież zapomniany, niezrozumiany czy odepchnięty przez drugiego, aby nigdy nie powtórzyła się sytuacja z Betlejem, kiedy dla Bożego Syna „nie było miejsca w gospodzie” (Łk 2,7).
  Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom, w całym Nowym 2022 Roku towarzyszy błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  Wasz Biskup, + Ryszard
 2. Swoje życzenia kieruje do nas również burmistrz Nowego, p. Czesław Woliński:
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze świąteczne życzenia: dużo zdrowia, radości, optymizmu i uśmiechu oraz Błogosławieństwa Bożego. Życzymy Państwu pięknych i rodzinnych Świąt oraz wszystkiego, co najlepsze i wymarzone przez nas samych, w Nowym 2022 Roku!
 3. Jutrzejszą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji podczas każdej Mszy św. po homilii będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 4. Również w niedzielę podczas sumy parafialnej liturgiczną modlitwę ubogaci nam orkiestra parafialna „Laudate Dominum” z Piaseczna.  Po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:00 muzycy rozprowadzać będą płyty z kolędami orkiestry w cenie 10 PLN oraz figurki Matki Bożej Piaseckiej w cenie 60 PLN.
 5. Przez całą najbliższą niedzielę po Mszach św. będzie miała miejsce zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 6. Również tego dnia na Mszy o godz. 12:30. kandydaci na ministrantów otrzymają pobłogosławione komże i rozpoczną czas bezpośredniego przygotowania do dołączenia do grona liturgicznej służby ołtarza.
 7. W poniedziałek rozpoczynamy wizyty duszpasterskie. Przypominamy, że odpowiednio wcześniej należy zgłosić chęć skorzystania z posługi kolędowej. Można to uczynić osobiście w biurze parafialnym, telefonicznie (52 332 75 11) bądź za pośrednictwem strony internetowej. Harmonogram znajduje się w gablocie oraz w Internecie. Uprzejmie prosimy o zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o przygotowanie wody do pobłogosławienia rodziny i domu. W najbliższym tygodniu harmonogram przedstawia się następująco:
  • 27 grudnia o godz. 10:00 – Górne Morgi, Kończyce
  • 28 grudnia o godz. 10:00 – Bochlin Górny, Bochlin Miejski, Bochlin Szlachecki, Radziejewo, Kozielec
  • 29 grudnia o godz. 10:00 – Przyny, Twarda Góra, Milewko, Tryl, Zdrojewo, Gajewo
  • 30 grudnia o godz. 10:00 – Dolne Morgi, Bochlin Bloki, Kniatek, Rybaki, Wiślana, Podgórna, Kwiatowa
  • 31 grudnia o godz. 10:00 – Spacerowa, Zamkowa, Kościelna, Ślusarska, Przykop, Zakątek
  • 2 stycznia o godz. 14:00 – Kolejowa, gen. Komierowskiego, Szpitalna, Wojnowskiego
 8. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
  • we wtorek – święto świętych Młodzianków, męczenników
  • w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 9. Od poniedziałku Msze św. wieczorne odprawiane w tygodniu rozpoczynają się o godz. 18:00.
 10. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę o godz. 18:45 w salce św. Józefa.
 11. Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia.
 12. 31 grudnia, tj. w piątek, o godz. 17:30 odbędzie się nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Wobec Najświętszego Sakramentu będziemy przepraszali Boga za grzechy popełnione w 2021 roku, dziękowali za otrzymane łaski i prosili o błogosławieństwo na rok 2022.
 13. 1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. zostaną odprawione według zwykłego porządku niedzielnego. Jest to także Światowy Dzień Pokoju. Tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. tak jak w niedzielę. Nie będzie natomiast adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.
 14. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Zbigniewa Garbulskiego, l. 56 z Gajewa
  • śp. Teresę Stefaniak, l. 88 z Bochlina
  • śp. Danielę Jasińską, l. 87 z Nowego
  • śp. Edwarda Sadeckiego, l. 86 z Nowego
  • śp. Krystiana Behnke, l. 42 z Nowego
  • śp. Czesławę Lehmann, l. 84 z Nowego (pogrzeb: środa, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…