Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (16.06.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00.
 2. Wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę do puszek na ambulans dla Ukrainy. Zbiórkę tę koordynuje p. Yurii Tkachenko, Ukrainiec, lekarz anestezjolog pracujący w Regionalnym Specjalistycznym Szpitalu w Grudziądzu.
 3. W bieżącym roku zakończymy trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce realizowany po hasłem: „Eucharystia daje życie”.  Jako owoc tego pięknego czasu, ksiądz biskup Ryszard Kasyna pragnie rozpocząć w naszej diecezji proces odnowy eucharystycznej. Zostaje on zapoczątkowany dzisiaj, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z tym informujemy, że w każdy piątek roku, licząc od jutra, od godz. 17:00 do Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w milczeniu, z równoczesną posługą kapłana w konfesjonale. Niech Eucharystia będzie zawsze centrum naszego życia, a przez pobożne Jej celebrowanie oraz możliwość adoracji, przybliża nas przed Oblicze Boga, Największej Miłości utajonej wśród nas w Najświętszym Sakramencie.
 4. Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczniemy zwyczajową oktawę Bożego Ciała, która potrwa do przyszłego piątku włącznie. W jej ramach po Mszach św. wieczornych odbędzie się nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę natomiast procesja eucharystyczna odbędzie się na Mszy św. o godz. 9:30.
 5. Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 17 czerwca.
 6. W sobotę o godz. 11:00 odbędzie się Msza św. dziękczynna z okazji 150-lecia OSP w Nowem.
 7. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Adam Zuckermann, l. 68 z Łukowa (pogrzeb: piątek, godz. 9:00)
  • śp. Łukasz Wojanowski, l. 33 z Krasnopola (pogrzeb: piątek, godz. 11:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…