Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, którą przeżywamy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączona z Aktem poświęcenia Chrystusowi rodzaju ludzkiego.
 2. Również dzisiaj wspominamy św. Cecylię, patronkę chórów kościelnych i śpiewaków. Jest to dzień modlitw za osoby posługujące w Kościele poprzez muzykę liturgiczną. Msza św. w intencjach seniorów chóru „Cecylia”, członków chóru Parafialnego, chóru „Cantores Novienses” działającego przy Centrum Kultury „Zamek” i zespołu młodzieżowego „Tu i Teraz” odbędzie się o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana. Ze względu na obowiązujące ograniczenia udział chórzystów we Mszy św. możliwy jest za pośrednictwem transmisji, dostępnej na naszej parafialnej stronie internetowej oraz na Facebooku.
 3. Na sumie parafialnej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W trosce o zdrowie naszych parafian pan organista nie będzie tradycyjnie rozprowadzał opłatków bezpośrednio do naszych mieszkań. Będzie można je odbierać w organistówce po każdej Mszy św.
 4. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła istnieje możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 5. Przypominamy, że w naszej parafii transmitujemy sumę parafialną o godz. 11.00 oraz spotkania kręgu biblijnego, które odbywa się w każdy czwartek o godz. 19.00. Zgodnie z prośbą bpa Ryszarda Kasyny nie archiwizujemy nagrań Mszy świętej (są one usuwane bezpośrednio po zakończeniu transmisji).
 6. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: we wtorek (24 listopada) świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – okres przygotowania na przyjście Syna Bożego w Osobie Jezusa Chrystusa. Od przyszłego tygodnia Msze św. wieczorne o godz. 17.30.
 8. Wraz z młodzieżą naszej parafii pragniemy po raz kolejny przeprowadzić akcję charytatywną „Napełnij worek św. Mikołaja”. W I i II niedzielę Adwentu (29 listopada i 6 grudnia) młodzież z naszej parafii przy wyjściu z kościoła będzie rozdawać karteczki dla osób chętnych z wypisanymi produktami spożywczymi, które należy zakupić i przynieść do skrzyni w kościele do 20 grudnia. Paczki z artykułami spożywczymi trafią do najuboższych rodzin z naszej parafii. Z góry dziękujemy za okazaną dobroć i zaangażowanie w dzieło miłosierdzia naszej wspólnoty parafialnej.
 9. Odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  • śp. Amelia Gocek, l. 92 z Nowego
  • śp. Lidia Majewska, l. 76 z Nowego
  • śp. Józef Wutkowski, l. 72 z Bochlina
  • śp. Teresa Nawrocka, l. 73 z Bochlina

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…