Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20.11.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączona z Aktem poświęcenia Chrystusowi rodzaju ludzkiego.
  2. Również dzisiaj na sumie parafialnej odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które p. Organista będzie roznosił do naszych domów od poniedziałku 21 listopada. Podobnie jak w ubiegłym roku, na stronie internetowej oraz w gazetce parafialnej został umieszczony szczegółowy harmonogram roznoszenia opłatka. Prosimy o życzliwe przyjęcie.
  3. Zapraszamy wszystkich nowskich chórzystów oraz seniorów chóru „Cecylia” na wspólną Eucharystię w ich intencjach. Odbędzie się ona we wtorek, 22 listopada o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Cecylii.
  4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Od przyszłego tygodnia Msze św. wieczorne o godz. 17:30. Będą to jednocześnie roraty dla dzieci. Do udziału w nich zapraszamy przede wszystkim dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. W sobotę roraty o godz. 7:00.
  6. W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Ojciec Święty nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów, niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. […] Uczciwe szukanie prawdy i dawanie o niej świadectwa jest obowiązkiem każdego prawego sumienia. Dlatego też zostało przygotowane Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. […] Ze względu na objętość dokumentu, dostępny jest on na stronach internetowych episkopatu, naszej diecezji, parafii oraz mediów katolickich w całym kraju. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich
  7. P. Jadwiga Wiśniewska organizuje wyjazd do Torunia na 31. rocznicę powstania Rada Maryja. Wyjazd 3 grudnia o godz. 8:00 z Placu św. Rocha. Powrót ok. godz. 19:00. Koszt wynosi 10 PLN, wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy pod numerem tel. 52 328 10 30 lub 511 138 316.
  8. W dniach od 17 do 25 lipca 2023 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Włoch. W programie m. in. zwiedzanie Rzymu, Watykanu, Asyżu, Wenecji, Loreto, San Giovanni Rotondo oraz wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Wszelkie informacje o wyjeździe oraz zapisy dostępne u ks. Patryka.
  9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych: śp. Dariusza Maciejak, l. 52 z Nowego; śp. Jerzego Openkowskiego, l. 81 z Nowego.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.