Rocznica poświęcenia własnego kościoła (30.10.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 4 min.
 1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni.
 2. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy będą otaczani modlitwą w każdą niedzielę przed sprawowanymi do południa Mszami św., począwszy od 6 listopada. Zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, składanych w kościele do szafki znajdującej się pod chórem, do której w ciągu roku wrzucamy kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będziemy zawierzać Bożemu Miłosierdziu 2 listopada na Mszy św. o godz. 18:00 oraz w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, z wyjątkiem czwartku, piątku i niedzieli, odmawiając przed Mszą św. wieczorną różaniec w ich intencji.
 3. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe dla dzieci przypada jutro, 31 października. Pragniemy połączyć je z Balem Wszystkich Świętych. Dzieci, które chciałyby wziąć w nim udział zapraszamy na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Nowej na godz. 10:00. Gorąco zachęcamy, by dzieci przebrały się za ulubionego Świętego, anioła lub po prostu na biało. W programie tańce, zabawy ruchowe i fotobudka. Dla każdego dziecka przewidzieliśmy słodki upominek. Prosimy, by zatroszczyć się o obuwie zmienne.
 4. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej parafii o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 11:00, a o 13:30 w kaplicy św. Jerzego. Po tej Mszy odbędzie się tradycyjna procesja na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:30 i 17:00.
 5. W środę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. „zaduszki”. Msze św. w naszej parafii odbędą się według następującego porządku:
  • o godz. 7:00 i 18:00 w kościele św. Mateusza
  • o godz. 9:30 i 16:00 w kościele św. Jerzego
  • o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana
 6. We wtorek i środę biuro parafialne czynne jest po każdej Mszy św., a w sobotę – nieczynne.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i choćby w myśli za jakąkolwiek modlitwę za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można uzyskać, jak zwykle, po spełnieniu czterech zwykłych warunków: a) stan łaski uświęcającej; b) Komunia święta; 3) brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; d) dowolna modlitwa za papieża i według jego intencji.
 8. Parafialny Zespół Caritas w Nowem informuje, że z magazynu obok Urzędu Pracy będzie wydawana żywność w ramach programu FEAD 2021. Wydawanie odbędzie się według następującego porządku:
  • Osoby, których nazwiska rozpoczynają się na litery od „A” do „Ł” – 3 listopada (czwartek) od godz. 10:00 do 13:00
  • Osoby, których nazwiska rozpoczynają się na litery od „M” do „Ż” – 4 listopada (piątek) od godz. 12:30-15:30
 9. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św. od 17:00 do 18:00. O godz. 17:30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez zespół „Tu i Teraz” o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana.
 11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 5 listopada w godzinach przedpołudniowych.
 12. W sobotę o godz. 10:00 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się próba dziecięcej scholi „Małe Tu i Teraz”. Można jeszcze dołączyć do zespołu. Zapraszamy jednocześnie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymalna odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 1. szkół ponadpodstawowych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 15. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Łukasza Bujak, l. 39 z Nowego
  • śp. Cecylię Kuchczyńską, l. 90 z Nowego
  • śp. Helenę Jackowską, l. 70 z Kończyc (pogrzeb: poniedziałek, godz. 14:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.