Rocznica poświęcenia kościoła własnego (31.10.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni.
 2. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin. Zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, składanych w kościele do skarbony pod chórem, będziemy zawierzać Miłosierdziu Bożemu we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, odmawiając po Mszy św. wieczornej różaniec w ich intencji.
 3. 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00, a o 13.30 w kaplicy św. Jerzego. Po tej Mszy odbędzie się tradycyjna procesja na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana.
 4. 2 listopada, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. w kościele św. Mateusza o godz. 7:00 i 18:00, w kaplicy św. Jerzego o godz. 9:30 i 16:00 oraz w kościele św. Maksymiliana o godz. 17:00.
 5. 1 i 2 listopada biuro parafialne czynne po każdej Mszy św.
 6. Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem cmentarza po upływie 20 lat od daty ostatniego pogrzebu upływa prawo do dysponowania grobem. Po jego wygaśnięciu miejsce grzebalne przechodzi do dyspozycji Administratora, który nie ma obowiązku powiadamiania o tym Dysponenta grobu. Informacji o dacie wygaśnięcia prawa do dysponowania grobem można zasięgnąć w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej www.cmentarz.parafianowe.pl. Przedłużenia prawa do dysponowania grobem (tzw. prolongaty) można dokonać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30.
  • w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17:00 do 18:00. O godz. 17:30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20:00 w kościele św. Mateusza odbędzie się wieczór modlitewny prowadzony przez zespół „Tu i teraz”, podczas którego w obecności relikwii Świętych będziemy modlili się za bliskich nam zmarłych.
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę. Zapraszamy na godz. 19:00 do sali św. Józefa na plebanii.
 9. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 11. Podobnie jak w roku ubiegłym, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
 12. 13 listopada o godz. 6:00 z placu św. Rocha wyruszy pielgrzymka autokarowa do Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki oraz Gietrzwałdu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Jadwigą Wiśniewską (tel. 52 328 10 30).
 13. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się  13 listopada o godz. 16:00. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele św. Mateusza. Po niej będzie wspólna rozmowa w salce św. Józefa na plebanii, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.
 14. Bożemu miłosierdziu polećmy naszego zmarłego:
  • śp. Józefa Bogaleckiego, l. 91 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…