Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (9.04.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Życzenia biskupa pelplińskiego na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego:
  Drodzy Siostry i Bracia!
  Umiłowani Kapłani!
  Od najdawniejszych czasów w dniu Wielkanocy liturgia rozpoczyna się słowami: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”. Według liturgii są to pierwsze słowa skierowane przez Syna do Ojca po zmartwychwstaniu, po powrocie z nocy śmierci do świata żyjących.
  Te same słowa dzisiaj Chrystus kieruje do nas, zapewniając jednocześnie, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. A skoro zawsze jest z nami – przede wszystkim w Kościele i sakramentach – to w ten sposób z Jego łaski i mocy możemy czerpać każdego dnia.
  Ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niektórzy ulegając patrzeniu na naszą wspólnotę jedynie w ludzki sposób, są zagubieni i odchodzą. Pragniemy jako ludzie ufający Bogu, doświadczający paschalnej radości, pełniej uwierzyć, że rzeczywiście Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ten który zwyciężył śmierć, piekło i szatana przeprowadza nas z ciemności do światła, z niewoli do wolności, obmywa nas z brudu i daje nowe życie. Dzieje się to w Chrystusowym Kościele, w naszych rodzinach, które są domowym Kościołem i życiu osobistym każdego chrześcijanina.
  Dzisiaj zatem życzę każdej i każdemu z Was głębokiej wiary w nieustającą obecność Zmartwychwstałego. Niech On obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech doświadczenie Jego bliskości i Miłości da nam siłę, aby okazać podobną miłość tym, których dobry Bóg postawił na naszej drodze. Ku temu z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  Wasz biskup
  + Ryszard Kasyna
 2. Również jako duszpasterze parafii wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały w serca wnosił pokój, dawał siłę do pokonywania codziennych trudów i błogosławił na życiowej drodze.
 3. Swoje życzenia kieruje do nas również p. Czesław Woliński, Burmistrz Nowego:
  Wszystkim mieszkańcom życzę radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. Jutrzejsza kolekta zostanie przeznaczona na szkolnictwo katolickie diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy każdego dnia o godz. 15:00 w kościele św. Mateusza. W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15:00 odśpiewamy koronkę i godzinki do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek, ponieważ trwamy w oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Wielkanocy, o godz. 9:30 odbędzie się obrzęd pokropienia wiernych połączony z uroczystą procesją wielkanocną. Również tego dnia przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na cele charytatywne.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych: śp. Henryka Dembek, l. 90 z Nowego, śp. Tadeusza Zielińskiego, l. 73 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 14:00), śp. Mariannę Maziałek, l. 83 ze Zdrojewa (pogrzeb: czwartek, godz. 10:00), śp. Jana Zimnego, l. 84 z Nowego (pogrzeb: sobota, godz. 10:00).

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.