Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (4.04.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.

Życzenia biskupa pelplińskiego na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego:

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk – a czasami poczucie bezradności – pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Jeśli z wiarą otworzymy się na tajemnicę Zmartwychwstałego, zagości w nas nadzieja, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych; że Ten który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana jest silniejszy od wszelkiego zła, strachu, ciemności oraz grzechu; że Jego Miłość uzdrawia i daje siłę do zmagania się z trudami codziennego życia.

W Uroczystość Wielkanocną życzę Wam wszystkim Siostry i Bracia, aby Pan umocnił i pogłębił naszą wiarę oraz obdarzył nas miłością wobec tych, których postawił na naszej drodze. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań, niech oddali chorobę i da nadzieję na każdy dzień.

Z serca wszystkim Wam błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wasz biskup
+ Ryszard Kasyna

 1. Również jako duszpasterze parafii wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały w serca wnosił pokój, dał siłę do pokonywania słabości i błogosławił na życiowej drodze.
 2. Swoje życzenia kieruje do nas także burmistrz Nowego, p. Czesław Woliński: Życzę radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych wszystkim mieszkańcom.
 3. Dziś i jutro Msze św. równolegle w obu kościołach, poza Mszą św. o godz. 17:00. Ta odbędzie się tylko w kościele św. Maksymiliana.
 4. Jutrzejsza kolekta zostanie przeznaczona na szkolnictwo katolickie diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy każdego dnia o godz. 15:00 w kościele św. Mateusza. W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15:00 odśpiewamy koronkę i godzinki do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na apel modlitewny przygotowany przez młodzież z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 20:00 w kościele św. Mateusza.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 8 kwietnia o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 7. W piątek, ponieważ trwamy w oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Pomódlmy się za tych, którzy odeszli do Pana:
  • za śp. Waldemara Rauchfleisch, l. 77 z Nowego
  • za śp. Jadwigę Różyńską, l. 88 z Nowego
  • za śp. Edwarda Kruk, l. 83 z Nowego
  • za śp. Bogdana Otlewskiego, l. 68 z Nowego
  • za śp. Marię Adrychowską, l. 64 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 1000)
  • za śp. Waldemara Grzenkowitz, l. 77 z Nowego (pogrzeb: sobota, godz. 1100)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…