Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Życzenia Biskupa Pelplińskiego na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Siostry i Bracia!
  Bracia Kapłani!
  Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.
  Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam zawrócić z drogi prowadzącej do pułapki rozpaczy i braku sensu, kierując nas ku nadziei, odwadze i Miłości. Jezus udowadnia dzisiaj po raz kolejny: zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe. Radość i moc Wielkiej Nocy wyciągają nas z ciemności i prowadzą ku Światłości, jednocząc wokół Baranka Paschalnego. Razem jako wierzący w Zmartwychwstałego odczuwamy Jego łaskę, która sprawia, że jeszcze bardziej chcemy uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, głosząc Ewangelię i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.
  W tej radości paschalnej w sposób szczególny towarzyszy nam Najświętsza Maryja Panna, która w tym roku peregrynuje w naszych rodzinach w znaku ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja uczy nas wierności Krzyżowi oraz posłuszeństwa Swojemu Synowi, przypominając – jak na weselu w Kanie – „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”.
  Wszystkim Wam życzę zatem odwagi, aby wsłuchiwać się w głos Pana i Jego Ewangelię, czyniąc życie piękniejszym i bardziej Bożym, ku czemu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  Wasz Biskup
  + Ryszard 
 1. Również jako duszpasterze parafii wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały w serca wnosił pokój, dawał siłę do pokonywania codziennych trudów i błogosławił na życiowej drodze.
 2. Swoje życzenia kieruję do nas również p. Czesław Woliński, Burmistrz Nowego:
  Wszystkim mieszkańcom życzę radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Jutrzejsza kolekta zostanie przeznaczona na szkolnictwo katolickie diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Za tydzień przed Mszą św. o godz. 6.30 procesja wielkanocna z figurą Zmartwychwstałego wokół kościoła.
 5. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy każdego dnia o godz. 15:00 w kościele św. Mateusza. W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15:00 odśpiewamy koronkę i godzinki do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek, ponieważ trwamy w oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Pogrzeby: w minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy
 • śp. Jerzego Bojanowskiego l. 69 z Nowego
 • We wtorek o godz. 10.00 pogrzeb śp. Mariusza Reszke l. 70 z Nowego; a o godz. 12.00 pogrzeb śp. Krystyny Kipka l.69 z Nowego
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…