Niedziela Zesłania Ducha Świętego (5.06.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres Wielkanocy. Od jutra wznawiamy okres zwykły, który potrwa do 26 listopada. Natomiast w przyszłą niedzielę, Niedzielę Trójcy Świętej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do przyjęcia w najbliższym czasie sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
 2. Rozpoczęliśmy w tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe. W ich ramach w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
 4. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 5. Już dzisiaj informujemy, że 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy usytuowanych jak w latach ubiegłych.
 6. Fundacja Aktywizacji i Integracji zaprasza na wakacyjne warsztaty dla dzieci od 5. do 11. roku życia. Zajęcia trwają od 9:00 do 15:00. Dostępne terminy to 25-29 lipca oraz 8-12 sierpnia. Cena za tydzień warsztatów wynosi 540 PLN. Pełna oferta zajęć dostępna jest na Facebooku Fundacji Aktywizacji i Integracji. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Iloną Skóra tel. 533 888 153. Serdecznie zapraszamy!
 7. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Waldemara Konkol, l. 79 z Nowego
  • śp. Stefana Ciachorowskiego, l. 67 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 12:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…