Niedziela Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres Wielkanocy. Od jutra wznawiamy okres zwykły, który potrwa do 2 grudnia. Natomiast w przyszłą niedzielę, Niedzielę Trójcy Świętej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do przyjęcia w najbliższym czasie sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
 2. W biurze parafialnym można odbierać zdjęcia i nagrania z uroczystości I Komunii św.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Odbywać się one będą do środy w łączności z Mszą św. wieczorną.
 4. W czwartek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. W ich ramach w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Do środy, tj. 31 maja, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowem można składać wnioski na żywność w ramach programu operacyjnego FEAD. Podniesiono kryterium dochodowe, które obecnie wynosi 1823,60 PLN dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1410,00 PLN dla osoby w rodzinie.
 6. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (z tej okazji dodatkowa Msza św. o godz. 9:30)
  1. w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  1. w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  1. w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  1. w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  1. w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, a do spowiedzi św. od 17:30 do 18:00. O godz. 17:30 Godzinki do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  1. w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Z racji wyjazdu do Lednicy nie odbędzie się comiesięczny apel młodzieżowy.
 8. Chorych z posługą sakramentalną ks. Tomasz odwiedzi w sobotę w godzinach przedpołudniowych, zaś ks. Patryk w przyszłą sobotę, 10 czerwca.
 9. W najbliższą sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 10. W piątek odbędzie się pielgrzymka Wspólnoty Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 7:00 z dworca PKS. W przyszłą niedzielę natomiast po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się spotkanie Wspólnoty.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8. szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 12. Już dzisiaj informujemy, że w poniedziałek, 5 czerwca, o godz. 16:00 odbędzie się uroczysty Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Józefa Talkowskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Marię Garbulską, l. 61 z Nowego
  1. śp. Jana Łukasika, l. 71 z Nowego
  1. śp. Jan Hinca, l. 78 z Nowego
  1. śp. Witolda Zyberta, l. 61 z Kończyc
  1. śp. Mirosława Flisowskiego, l. 57 z Dolnych Morgów (pogrzeb: środa, godz. 9:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.