Niedziela Zesłania Ducha Świętego (23.05.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Składamy serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim, którzy w minioną niedzielę odpowiadali za przebieg akcji charytatywnej „Milion dla Lei”. Dziękujemy również każdemu, kto w jakikolwiek sposób swoimi ofiarami wsparł pokrycie kosztów terapii. Niech dobry Bóg obdarzy swoim błogosławieństwem wszystkich darczyńców oraz potrzebnymi łaskami małą Leę i jej rodzinę.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres Wielkanocy. Od jutra wznawiamy okres zwykły, który potrwa do 27 listopada. W przyszłą niedzielę natomiast, Niedzielę Trójcy Świętej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do przyjęcia w najbliższym czasie sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
 3. Już dzisiaj informujemy, że uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało, będziemy przeżywali w tradycyjnej formie z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta.
 4. Zdjęcia i nagrania z uroczystości I Komunii św. są gotowe do odbioru w biurze parafialnym, które otwarte jest od poniedziałku do środy w godzinach od 16:00 do 17:30 oraz od czwartku do soboty od 8:00 do 10:00. Prosimy, aby odebrać swoje zamówienia do końca maja.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 27 maja o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 7. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Benedyktę Skibicką, l. 80 z Bochlina
  • śp. Marcina Walczyka, l. 39 z Górnych Morgów
  • śp. Jerzego Malickiego, l. 77 ze Zdrojewa
  • śp. Zygmunta Majewskiego, l. 84 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…