Niedziela Zesłania Ducha Św. (19.05.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzień Zesłania Ducha Świętego, zwany też Pięćdziesiątnicą (Pentecoste), potocznie Zielonymi Świątkami, jest w chrześcijaństwie umocnieniem dzieł Bożych aż do wypełnienia zamysłu naszego zbawienia    Trwa okres wielkanocny i obowiązek spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do uroczystości Trójcy Świętej, to jest już ostatni tydzień.
 2. Drugi dzień Zielonych Świąt, poświęcony jest Maryi, Matce Kościoła. W Płochocinie, 20 maja o godz. 18.00 suma odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3.  Ks. Emil zaprasza wspólnotę mężczyzn Wojowników Maryi, w poniedziałek, święto Matki Kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 i wspólny różaniec.
 1. W czwartek 23 maja obchodzone jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 2. 26 maja ( w przyszłą niedzielę) obchodzimy Dzień Matki oraz modlitwy w intencji ich misji w Kościele, rodzinach i w świecie. Pamiętajmy o naszej najlepszej Matce Maryi i zanośmy jej duchowe radości uczestnicząc w nabożeństwach majowych. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 15.00. W miejscach przy przydrożnych krzyżach i kaplicach w ustalonym dla danego miejsca czasie.  
 • Składamy podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji i pierwszym w tym roku nabożeństwie fatimskim. 
 1. W maju jako wspólnota Parafialna przeżyliśmy doroczne Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci Dziękujemy ks. Emilowi za umiejętne, cierpliwe i duszpasterskie przygotowanie dzieci do Sakramentu Pokuty i Komunii św. Składamy podziękowania p. katechetce Weronice Kotlenga, rodzicom i opiekunom  dzieci za wsparcie i pomoc. Dziękujemy za złożony na pamiątkę dla kościoła parafialnego welon do wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 2. Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas ponadpodstawowych udzieli  Ks. Bp diecezjalny Ryszard Kasyna, w środę, 22 maja o godz. 17.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, których intencje.  przeniesione są Msze św w piątek godz. 18.00 Ks. Patrykowi dziękujemy za przygotowywanie młodzieży na dobre przyjęcie siedmiorakich darów Ducha Świętego. 
 1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych W Świeciu zwraca się z prośbą o poinformowanie naszej wspólnoty parafialnej o odbywającej się akcja rejestracji dawców szpiku , która odbędzie się 26 maja br. w parku miejskim  w Świeciu (przy kinie) w godz. 13.00 – 18.00 oraz 27 maja br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu przy ul. Kościuszki 6A w godz. 9.00 – 13.00
 1. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy 
 • śp. Kazimierza Różańskiego  l. 90 z Nowego;
 • W poniedziałek o godz. 11.00 pogrzeb śp. Edyty Różkowskiej l. 86 z Nowego; 
 • we wtorek o godz. 9.00 Leny  Huzior l. 84 z Bochlina; 
 • o godz. 11.00 śp. Michała Kirszensztejn l. 33 z Nowego; 
 • o 13.00 śp. Jana Gadomskiego l. 90 z Nowego
 • Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…