WniebowstąpieniePańskie jest ukoronowaniem i zakończeniem życia ziemskiego Jezusa oraz Jego triumfem.
Od 15 – 23 V trwają Dni Modlitw o Ducha Świętego.
Dzisiaj spotkanie uczniów klas I ponadpodstawowych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 17.15 w kościele św. Maksymiliana; natomiast dla uczniów klas 8 w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30
Nabożeństwa majowe odprawiamy w kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy także do wspólnotowego gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
Ks. Michał zaprasza chętnych na pielgrzymkę rowerową do Płochocina, 25 maja z okazji odpustu Matki Kościoła w Płochocinie. Szczegóły u ks. Michała.
U kleryka Pawła można zapisywać się na wyjazd na ogólnopolskie wydarzenie młodzieżowe na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca br.
Ks. Jan Lubiński – przewodnik grupy świeckiej na Janą Górę zaprasza chętnych na wspólną drogę pielgrzymkową ze Świecia
Księżom posługującym w naszej parafii z okazji przypadających w maju rocznic święceń kapłańskich życzmy wdzięczności i wiary kierowanej ku Temu , który jest Najwyższym i Wiecznym Kapłanem.
Serdeczne Bóg zapłać panom Dariuszowi Wiśniewskiemu i Mirkowi za prace przy kościele farnym przy niwelacji terenu i wywóz ziemi.
Pani Eugenii Butyńskiej obchodzącej dzisiaj w Centrum Kultury „Zamek” Benefis działalności artystycznej połączonego z uroczystym wręczeniem odznaki „ZASŁUŻONY DLA KULTURYPOLSKIEJ” składamy najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy głębokiego szacunku.
W minionym tygodniu ku wieczności pożegnaliśmy: śp. Teresę Bukowską l. 77 z Nowego śp. Danutę Wajs l. 66 z Nowego śp. Barbarę Nabakowską l. 77 z Nowego; W środę o godz. 10.00 pogrzeb śp. Norberta Miks l. 95 z Nowego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…