Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego (12.05.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W poniedziałek, 13 maja nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej rozpoczniemy Mszą św. o 18.00 w kościele farnym, a następnie udamy się w procesji do kościoła św. Maksymiliana , gdzie odmówimy różaniec fatimski. Zachęcamy do zabrania kwiatów, które złożymy pod figurą Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Maksymiliana
 • Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 15.00.Zachęcamy do odkrywania piękna nabożeństw majowych 
 1. W tym tygodniu wspominamy
 • we wtorek święto św. Macieja Ap.  
 • w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.  
 1. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na wykład pt. „Kim jest Duch Święty”, który wygłosi ks. dr Wojciech Kardyś. Jest to spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego dla wszystkich chętnych. Zapraszamy! 
 2. 17 maja, w piątek od godz. 16.30 do 17.30 w kościele św. Mateusza będzie miała miejsce spowiedź św. kandydatów do bierzmowania szkół ponadpodstawowych.. Sakrament bierzmowania młodzież ta przyjmie 22 maja na Mszy św. o godz. 17.00 z rąk JE Ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
 • Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 18.00 – to też jej intencje zostaną rozpisane na inne Msze św. wieczorne w danym tygodniu. Dziękujemy za zrozumienie.
 1. 18 maja, w sobotę przypada 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Jest to zarazem wigilia Zesłania Ducha Świętego. 
 2. Serdecznie zapraszamy na pierwsze uroczyste obchody „Nowej Pięćdziesiątnicy” w Nowem. Niech będzie to wspólne świętowanie wszystkich grup formujących się w naszej parafii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się także grill dla wszystkich dziewięciu wspólnot dzięki uprzejmości Zakładów Mięsnych Nove.
 3. Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub przyszłym roku zapraszamy na „Weekend dla narzeczonych” w Nowem w dniach 7 – 9 czerwca 2024 r. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie www.dobry-początek.pl.
 4. 17 czerwca ( poniedziałek ) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieżowe pt. ”Przystań” . Z naszego dekanatu nowe będzie wyjeżdżał autokar na to wydarzenie . Opłata za uczestnika wynosi 15 zł. Wszelkie szczegóły i zapisy bezpośrednio u ks. Patryka.
 5. Ks. Patryk przypomina, że do 19 maja wszyscy wyjeżdzający na pielgrzymkę do Chorwacji proszeni są o uregulowanie ostatniej części wpłaty 2.730 zł
 6. w minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy 
 • śp. Teresę Byczkowską – Szyłak l. 94 z Nowego
 • śp. Andrzeja Leppek  l. 81 z Nowego;
 • śp. Irenę Drobniewską  l.94 z Nowego
 • śp. Krystynę Gackowską l. 81 Milewa
 • śp. Fryderyka Masłowskiego l. 81 z Nowego        
 • Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…