Niedziela Trójcy Świętej (30.05.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trójcy Świętej. Dobiega końca okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj upływa również termin odbierania zdjęć i nagrań z uroczystości I Komunii św.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 4. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiali litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało, będziemy przeżywali w tradycyjnej formie. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Uprzejmie prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy przy pl. św. Rocha, na ul. Bydgoskiej, ul. Garbuzy oraz na ul. Rynek. Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej w albach. Zachęcamy również dziewczynki do sypiania kwiatów. Obowiązkowa próba odbędzie się w środę o godz. 17:00. Prosimy, aby zadbać o udział dzieci nie tylko w procesji eucharystycznej, ale przede wszystkim w liturgii Mszy św. Przypominamy również, że zgodnie z obecnie obowiązującymi obostrzeniami obowiązek zakrywania ust i nosa nie zachodzi w przestrzeniach otwartych, o ile możliwe jest zachowanie minimum półtorametrowego dystansu. Aby zatem zwiększyć nasze bezpieczeństwo, przy wyjściu z kościoła będzie możliwość zaopatrzenia się w maseczki ochronne.
 6. Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczniemy zwyczajową oktawę Bożego Ciała. W jej ramach po Mszach św. wieczornych odbędzie się nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe, w którym będziemy dziękować Bogu za dar sakramentów Eucharystii i święceń oraz prosić o nowe powołania do służby w Kościele, połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 15:00
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 1 czerwca o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 9. W piątek i sobotę w Częstochowie odbędzie się Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby chętne prosimy o kontakt z p. Gabrielą Słomińską.
 10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 5 czerwca w godzinach przedpołudniowych.
 11. W najbliższą sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 12. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Jerzego Jetkowskiego, l. 71 z Nowego
  • śp. Andrzeja Kłossa, l. 61 z Nowego
  • śp. Adama Pyrza, l. 70 z Nowego
  • śp. Zbigniewa Koszczyńskiego, l. 48 z Bochlina
  • śp. Wiolettę Rogaczewską, l. 51 z Małego Komorska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…